Roudnice si uchovala naději na udržení

Roudnice n. L. – Konečně se dočkaly. Hokejistky HC Roudnice poprvé v sezóně vyhrály za tři body a oživily naději na záchranu první ligy – divizi A1.
V domácím utkání s Plzní inkasovaly jako první v osmé minutě a vyrovnat se jim podařilo až ve druhé části. Pak však šly i do vedení. O všem podstatném se rozhodlo až v poslední třetině. Hostující tým sice stačil jednou srovnat krok, ale v 58. minutě vstřelila důležitý gól roudnická Černá a pojistku přidala v samém závěru Kolářová.

„Konečně to vyšlo. Vždyť už jsme to také potřebovali," oddychl si po duelu roudnický kouč Tomáš Dudek. V sobotu čeká hokejistky z Podřipska cesta za Berounskými Lvicemi.

Roudnice - Plzeň 4:2

• Branky a nahrávky: 24. Pejšová, 49. Šebíková (Horáková), 58. Černá (Bednářová, Horáková), 60. Kolářová – 8. A. Halounová (Vonková), 54. S. Halounová (A. Halounová, Krauzová). Vyloučení: 1:4. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:1. Rozhodčí: Barna – Tehr, Majerčík.
• Roudnice: Bartušková – Kolářová, Černá, Šebíková, Pejšová, Bednářová, Horáková, Bláhová,  Beznosková, Simiková, Feixová.

Hvězda se trefila  hned dvanáctkrát

Roudnice n. L. – Na druhý celek tabulky Pražského přeboru nestačili. Hokejisté HC Roudnice podlehli doma Hvězdě Praha 3:12 a jsou stále předposlední.

Roudnice – Hvězda 3:12 (1:4, 1:4, 1:4)

Branky a asistence domácích: 18. Balcar (Purma), 36. Pokorný (Martinec), 59. Kuchař (Pokorný).

Roudnice: Kolařík (Folk) – Kopecký, Richter, Vacek, Martinec, Pokorný, Kuchař, Beránek, Tintěra, Pavlata, Ransdorf, Dobiáš, Purma, Kapoun, Nenadál, Novák, Sailer, Barcal.

1.     Letci Letňany       11     0     1             96:29     22
2.     Hvězda Praha      10     1     1             92:33     21
3.     Bohemians            8     1     4             60:54     17
4.     Lomnice n. P.        6     3     3             64:44     15
5.     Kobra Praha B       6     1     5             55:49     13
6.     Slavoj Zbraslav      5     0     7             54:52     10
7.     Slovan Louny        5     0     7             44:55     10