Klokani nastoupili k duelu pouze v jedenácti, ale i tak měli více ze hry. Stačily však tři úniky hostů a bylo zle. Pražané pykali za chyby a výborný Vála byl bezmocný. Dvakrát hosté vsítili gól z trestného střílení a pokaždé v závěru třetin, čímž se vždy dokázali odpoutat na dvoubrankový rozdíl.

Snížení Bohemians na začátku třetí třetiny přišlo při pětiminutovém oslabení za TH pro Skácela v přestávce mezi třetinami. I přesto se torzo klokanů semklo a předvedlo výkon na hranici sebeobětování a svých možností.

Kaňkou utkání byla podle klubového webu domácích zbytečná exhibice hlavního rozhodčího Kratochvíla, který provokoval nejen hráče, ale dokonce i ledaře. Na každé straně se tak dočkal odpovědí, za což s velkou chutí sebral registrační průkazy. V závěrečné třetině pak „zařízl" i hosty.

V sobotu se Roudnice v přímém duelu o čtvrté místo utká na domácím ledě se Slovanem Louny.

Bohemians - Roudnice 3:3

Branky a nahrávky:36. Benák (Doskočil), 41. Doskočil (Hlaváček), 58. Hlaváček (Doskočil) - 6. a 40. Pokorný, 20. Sailer. Třetiny: 0:2, 1:1, 2:0. Rozhodčí: Kratochvíl. Diváci: 74.

Roudnice: Kolařík - Kopecký, Hlavička, Purma, Vacek, Michajlov, Tintěra, Pokorný, Sailer, beránek, Barcal, Nenadál, Landsdorf, Novák, Kuchař, Šatra, Drábek, Krob.

Utkání 15. kola:
TJ Bohemians Praha - HC Roudnice n. Labem 3:3, HC Olympik Praha - Lomnice nad Popelkou 3:5, SK Žižkov Praha - TJ Slavoj Zbraslav 4:2, HC Hvězda Praha - HC Letci Letňany 2:1, HC Slovan Louny - HC Kobra Praha B 0:5.