VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zprávy

9.10.2016

Bude Urbánek hejtmanem? Může přijít „litoměřický scénář“

Litoměřice – Lídra ANO 2011 v Ústeckém kraji a zároveň litoměřického zastupitele Petra Urbánka voliči pasovali do role vítěze krajských voleb. Otázkou však zůstává, zda se stane hejtmanem. Mohou totiž přijít dvě situace.

8.10.2016

Lídr ANO Petr Urbánek: Chceme zastavit klientelismus a zefektivnit hospodaření

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ – Volby do krajského zastupitelstva vyhrálo v Ústeckém kraji hnutí ANO. Největší šancí stát se novým hejtmanem má lídr kandidátky ANO a zastupitel města Litoměřice Petr Urbánek.

7.10.2016

Po volbách jdou Mnetěšští na potlach

Mnetěš – Rada Ústeckého kraje rozdělila poslední prostředky z Fondu Ústeckého kraje pro rok 2016.

6.10.2016

U Vědomic může být obrovská pískovna

Vědomice – Podkrušnohoří má hnědé uhlí, Podřipsko je bohaté na štěrkopísek, ale chudé na lesní porosty a mohlo by být ještě chudší.

5.10.2016

Obyvatelé Vědomic budou rozhodovat, zda chtějí u obce pískovnu

Vědomice – Občané Vědomic budou moci 7. a 8. října hlasovat hned dvakrát. Poprvé v krajských volbách a podruhé v místním referendu. Zástupci města na svém 11. zasedání konání referenda jednohlasně odsouhlasili.

27.9.2016

Město Roudnice jde do dražby o torzo koupaliště a další historický majetek

Roudnice nad Labem - Věhlasní roudničtí sportovci, jako byli skifaři Gustav Zinke či František Vrba, trojnásobný mistr Evropy a mnohonásobný mistr Československa, se museli obracet v hrobě, když se k nim před lety donesly zprávy o zadlužení Českého Atletického Clubu, který byl založen v roce 1882.

26.9.2016

V Roudnici uzavřeli důležitou Nerudovu ulici

Roudnice nad Labem – Práce v Nerudově ulici, která je hlavním výjezdem z Karlova náměstí, začaly už v uplynulém týdnu, ale teprve v pondělí, 26. září, zhotovitel rekonstrukce kanalizační stoky o délce 196 metrů, komunikaci uzavře pro veškerou dopravu.

SLEDUJEME ON-LINE
21.9.2016

VOLBY 2016: Kandidáti na hejtmana diskutují s lidmi na děčínské Střelnici

Děčín - Vůbec poprvé v historii Děčína se ve středu večer koná v místním Společenském domě Střelnice politické klání kandidátů na hejtmana Ústeckého kraje. Krajské volby proběhnou 7. a 8. října 2016. Debatu, do které se mohou zapojit se svými dotazy také lidé, sledujeme v on - line přenosu.

17.9.2016

V současné době dospívá celá generace, která nemá pracovní návyky

Ústecký kraj - Jedničkou na kandidátce politického hnutí Severočeši.cz je lékař Saša Štembera, který žije na Mostecku.

15.9.2016

Loděnici ve Štětí vybaví unikátním bazénem

Štětsko - Po mistrovských soutěžích na dráze Labe arény v Račicích se v areálu rozběhly naplno práce na modernizaci tohoto jediného olympijského centra v Ústeckém kraji. Dva měsíce se pracuje i na obnově loděnice Klubu vodních sportů ve Štětí, která musela být zbořena po povodni v roce 2013.

14.9.2016

Ministryně si pochvalovala spolupráci s městem

Štětí - Desítky otázek týkajících se sociálních služeb, zvyšování důchodů a podpory rodin s dětmi zodpověděla včera občanům města ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

14.9.2016

Roudnické vinobraní a doprava

Roudnice n. L. - Pořádání Roudnického vinobraní se ani letos neobejde bez dopravních omezení. V centru města bude na sobotu 17. září vyznačen zákaz zastavení.

13.9.2016

„Letos bude co oslavovat,“ shodují se vinaři v regionu

Litoměřicko, Roudnicko – „Vypadá to velice dobře. Bude co oslavovat." Na tom se shoduje většina vinařů na Litoměřicku a Podřipsku, když je řeč o kvalitě a objemu letošní sklizně hroznů.

7.9.2016

KRÁTKÉ ZPRÁVY 7.9.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Roudnice, Úštěku, Litoměřic či Přestavlk.

5.9.2016

V Roudnici budou mít další podzemní kontejnery. Tentokrát na Bezděkově

Roudnice nad Labem – Po kladných ohlasech na podzemní kontejnery na separovaný odpad se Roudničtí dočkají rozšíření tohoto systému.

5.9.2016

Kam vyrazit na Litoměřicku a Podřipsku v příštích dnech

Litoměřicko, Podřipsko - Nejen kulturní tipy na tento týden.

31.8.2016

Vypískání Vodičky? Prý šlo o „dílčí projevy hanobení"

Roudnice nad Labem - Předsedu Československého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jaroslava Vodičku v Roudnici „částečně hanobili". Tak páteční vypískání Vodičky při projevu u příležitosti odhalení pamětní desky Josefu Mašínovi označuje mluvčí ČSBS Vladislav Kučík.

30.8.2016

Podřipsko čeká další pozemkové úpravy

Vražkov - Pracovníci Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy představili v kulturním domě ve Vražkově návrhy ochranných opatření v zájmové území obcí Vražkov a Mnetěš a jejich účinnost a vlivy na okolní krajinu při chystaných pozemkových úpravách.

26.8.2016

Průjezd centrem Roudnice bude jen pro otrlé řidiče

Roudnice nad Labem – V podřipské metropoli v posledních dvou letech proběhlo několik rekonstrukčních akcí, týkajících se kanalizačního či vodovodního řadu, vesměs se jednalo o velmi staré a poruchové úseky v majetku Severočeské vodárenské společnosti. Některé práce zejména v historických částech města byly velmi složité.

26.8.2016

V Roudnici uctí památku hrdiny 
a zdejšího studenta gen. Josefa Mašína

Roudnice nad Labem – Tento pátek 26. 8. 2016 od 15:00 na Husově náměstí proběhne slavnostní odhalení pamětní desky generálu Josefu Mašínovi na domě č. p. 45, kde bydlel po dobu studií na Královské české zemské škole hospodářské.

24.8.2016

KRÁTKÉ ZPRÁVY 24.8.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Výstava chovatelů, akce skautů nebo festival pod Milešovem. Více v krátkých zprávách.

23.8.2016

Padlý dub „Na Hraběcím" ukazuje, co jsou lidé schopni vyhodit do řeky Ohře

Písty - Václav Šťástka, předseda doksanských rybářů zaslal fotografii, kterou společně s kolegy pořídil v neděli při kontrole revíru Ohře.

22.8.2016

Ve Mšeném mají zmodernizované školy

Mšené-lázně - Loni uplynulo 120 let od otevření budovy zdejší školy. V roce 1998 zastupitelé rozhodli, že je nutné provést její rekonstrukci, po složitých jednáních se obci podařilo návrh dovést do konce a v září 2007 žáci se svými učiteli začali využívat moderní učebny a zázemí. Obec tehdy získala na rekonstrukci dotaci 55 milionů korun od Ministerstva financí, 18 milionů korun doplatila.

21.8.2016

Proč se Česko změnilo v zemi uzavírek a objížděk

Nové silnice a dálnice se v Česku v posledních letech téměř nestaví, protože nejsou nachystány projekty a vykoupeny pozemky. O to víc se opravuje. Podle mnohých je letošní dopravní situace v tuzemsku katastrofální a nesnese srovnání s žádným jiným státem střední Evropy.

18.8.2016

Policisté hlídkují u polí

Litoměřicko, Podřipsko - Policisté v době sklizní zemědělských plodin zvyšují hlídkovou činnost v blízkosti zahrádek a polností, zároveň vyzývají pěstitele těchto plodin k ostražitosti.

17.8.2016

Zemědělcům chybí v regionu pokosit ještě přes 3000 hektarů s obilovinami

Litoměřicko – Deseti největším pěstitelům obilovin na Litoměřicku, které sleduje Agrární komora Litoměřicka, chybí sklidit ještě přes tři tisíce hektarů s obilovinami, to je zhruba 35 procent.

17.8.2016

Vinobraní v Litoměřicích a v Roudnici bude ve stejný den

Litoměřicko, Podřipsko – Těžké rozhodování budou mít letos milovníci vína a burčáku. Dvě největší vinobraní v regionu, litoměřické a roudnické, se totiž uskuteční ve stejný termín, tedy 17. září. A aby toho nebylo málo, na tento termín je naplánována tradiční oslava také v Mělníku.

16.8.2016

V Roudnici odhalí pamětní desku Josefu Mašínovi

Roudnice nad Labem - Pamětní desku na domě, kde Josef Mašín během studií bydlel, odhalí za několik dní v Roudnici nad Labem. Hrdina protinacistického odboje studoval v Roudnici hospodářskou školu (dnešní VOŠ a SOŠ).

11.8.2016

Asistenti prevence kriminality se městu Štětí osvědčili

Štětí - Město už čtvrtým rokem využívá asistenty prevence kriminality. V sídle s několika vyloučenými lokalitami a téměř 400 nepřizpůsobivými lidmi mají nezastupitelné místo.

10.8.2016

FOTO: Farma končí letošní sezonu líhnutí pštrosích kuřátek

Židovice – Před dvaceti lety byl v Česku chov pštrosů velmi atraktivní, zaujal i Lukáše Krejného, který se rozhodoval, v jakém oboru zemědělství začne podnikat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení