VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zprávy

20.5.2016

KRÁTKÉ ZPRÁVY 20.5.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

LItoměřicko, Podřipsko - Co se děje nebo bude dít v Siřejovicích, Litoměřicích, Roudnici nebo na Třebenicku? Více v krátkých zprávách.

17.5.2016

Ostrev připomene dobu Karla IV.

Štětí - Loni vrcholil historický den Štětská ostrev bitvou, která připomínala 600. výročí upálení mistra Jana Husa, letos pořadatelé vrátí návštěvníky tradičního klání do doby Karla IV.

16.5.2016

Kam na Litoměřicku a Podřipsku v tomto týdnu

Litoměřicko, Podřipsko - Nejen kulturní tipy na tento týden.

15.5.2016

Vyjádřete se k roudnickému strategickému plánu rozvoje

Roudnice nad Labem - Zástupci roudnické radnice zvou na veřejné projednání dokumentu „Strategický plán rozvoje města Roudnice nad Labem", které proběhne ve čtvrtek 19. 5. 2016 od 17:00 hod. v sále městské knihovny.

13.5.2016

Račičtí přečkali zimu v teple z obecní kotelny na biomasu

Račice - Alternativou pro obce bez přípojky zemního plynu může být centrální zdroj vytápění na biomasu. Do takového odvážného projektu zejména z pohledu financování se před dvěma roky pustila obec Račice.

13.5.2016

Kam na Litoměřicku a Podřipsku v příštích dnech

Litoměřicko, Podřipsko - Spousta tipů pro vás!

9.5.2016

Lázně Mšené vstoupily do 220. sezony otevřením kaple

Mšené – lázně – Obec a zvláště areál Lázní Mšené byly v sobotu místem slavnosti zahájení jubilejní 220. sezony.

9.5.2016

Kam na Litoměřicku a Podřipsku v tomto týdnu

Litoměřicko, Podřipsko - Nejen kulturní tipy na týden.

7.5.2016

Na Roudnicku mají nové obecní strážníky

Podřipsko – Provozovat obecní policii je pro malé obce poměrně finančně i technicky náročné, proto se tři obce na Podřipsku rozhodly využít službu obecní stráže, která se osvědčila u sousedů na Mělnicku.

4.5.2016

Rekonstrukce Třebízského ulice se týká 400 obyvatel

Roudnice nad Labem - Zhruba před měsícem zahájila Severočeská vodárenská společnost v roudnické Třebízského ulici rekonstrukci kanalizační stoky z roku 1928 a souběžně vedeného vodovodního řadu z roku 1959.

4.5.2016

V Roudnici už oplášťují lezeckou stěnu

Roudnice nad Labem - Příznivci adrenalinových aktivit a horolezci z Podřipska budou mít v regionu nejvyšší lezeckou stěnu a nebudou tak muset vyjíždět za přípravou do jiných míst. Stěnu, která je vysoká 11 a široká 15 metrů, nechalo postavit město nákladem téměř 1,5 milionu korun. V současné době na ní probíhá opláštění.

3.5.2016

KRÁTKÉ ZPRÁVY 3.5.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Přečtěte si krátké zprávy z Litoměřic, Soběnic, Ploskovic, Roudnice nad Labem a dalších.

3.5.2016

Most ve Štětí bude zřejmě nutné zvednout o 150 cm

Štětí – Po rekonstrukci Tyršova mostu v Litoměřicích čeká na možná ještě náročnější opravu most ve Štětí. Bezejmenné dílo slouží už 43 let a kvůli nákladní dopravě a vlečce, která spojuje areál společnosti Mondi se železniční stanicí Hněvice, není už v dobrém stavu.

2.5.2016

Kam na Litoměřicku a Podřipsku v tomto týdnu

Litoměřicko, Podřipsko - Nejen kulturní tipy na týden.

1.5.2016

Rychlá trať sveze příští generace

Ústí nad Labem – Projektem pro příští generace je vysokorychlostní železniční trať, která spojí severní Německo s jihem Řecka.

29.4.2016

Proti škodlivým hlodavcům zasahují v ulicích Roudnice deratizéři

Roudnice nad Labem – Poslední zima byla mírná nejen k lidem, ale i ke zvěři a také ke škůdcům, jako je myš domácí, potkan obecný či hraboš polní. Potvrdit to můžou zemědělci, kterým hraboši poškodili zejména přezimující porosty, škody budou hlavně na řepce.

29.4.2016

Vydají se za ptačím zpěvem

Roudnice nad Labem – Členové zdejší organizace ČSOP a Stanic ekologické výchovy Ciconia zvou na sobotu 30. dubna milovníky přírody na tradiční vycházku do jarní přírody spojenou s poslechem ptačího zpěvu.

28.4.2016

Alchymistické Litoměřice jsou čtyřdenním festivalem

Litoměřice - Celé čtyři dny od čtvrtka 12. do neděle 15. května bude město žít festivalem nazvaným Alchymistické Litoměřice. Konat se bude v domě kultury. Mottem druhého ročníku akce je Země klíč ke mně.

28.4.2016

KRÁTKÉ ZPRÁVY 28.4.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Krátké zprávy z Žalhostic, Vražkova, Rydeče, Úštěku či Roudnice nad Labem.

28.4.2016

Města zvou na pálení čarodějnic

Litoměřicko, Podřipsko - Přinášíme přehled pálení čarodějnic ve městech okresu.

26.4.2016

Až do října budou opravovat vodovod

Roudnice n. L. - Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Litoměřicku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace a vodovodu v centru Roudnici nad Labem Hracholuskách, v Horymírově, Krokově, Sámově a Neklanově ulici.

26.4.2016

Společnost Mondi bude investovat do svého rozvoje

Štětí - Společnost Mondi se hodlá víc než dosud podílet na rozvoji města. Souvisí to mimo jiné s koncepcí modernizace výrobních technologií s cílem zvýšit výrobu a energetickou soběstačnost a naopak snížit ekologické zatížení životního prostředí. Už nyní má kolektiv pracovníků společnosti Mondi mezinárodní rozměr, pracují tu odborníci minimálně z deseti vyspělých zemí.

25.4.2016

Lázně Mšené zahájí už 220. sezónu

Mšené - lázně - Lázně Mšené jsou připraveny přijmout své milé hosty na tradiční slavnostní otevření své již 220. lázeňské sezóny. Letos proběhne v sobotu, 7. května , v areálu lázeňské společnosti Lázně Mšené kolem Pavillonu Dvorana. Návštěvnici se tu začnou scházet po 14. hodině, aby si vybrali z bohatého kulturního programu a dobře se pobavili.

25.4.2016

Kam na Litoměřicku a Podřipsku v tomto týdnu

Litoměřicko, Podřipsko - Nejen kulturní tipy na týden.

24.4.2016

FOTOGALERIE: Řípská pouť, neděle 24.4.2016

Rovné - Prohlédněte si fotografie z nedělní Řípské pouti. V galerii nechybějí letecké snímky.

22.4.2016

Ze Štětí je doprovodí loupežník Štětka

Štětí – Příznivci turistiky se můžou tuto neděli, 24. dubna, zúčastnit zahájení turistické sezóny jarním výletem po naučné stezce loupežníka Štětky.

22.4.2016

Řípská pouť startuje už dnes. Co nabídne až do neděle?

Rovné – Obec Krabčice, která je pořadatelem tradiční Řípské pouti, přivedla k aleji pod horu Říp na 300 prodejců a provozovatelů atrakcí. Návštěvníkům také připravila ode dneška do neděle bohatý doprovodný program na pódiu pod úpatím Řípu. Pátek a sobota patří country kapelám, které v sobotu střídají seskoky parašutistů v rámci Velké ceny Českého poháru. V neděli pobaví návštěvníky tři kapely.

22.4.2016

Kam na Litoměřicku a Podřipsku od 22. do 28. dubna

Litoměřicko, Podřipsko - Nejen kulturní tipy na  týden.

21.4.2016

Každoroční závody na skateboardech spojili s festivalem

Štětí - Další ročník jarních rozhýbávacích závodů na skateboardech s názvem Refresh Contest každoročně pořádaných ve skateparku ve Štětí se blíží.

21.4.2016

Na Řípskou pouť dohlédnou policisté

Podřipsko - Řípská pouť je po Matějské pouti v Praze druhou největší v Čechách. Během tří dnů ji navštíví několik desítek tisíc především mladých lidí a rodin s dětmi, kteří se přijdou pobavit atrakcemi a doprovodným programem. Tak vysoká návštěvnost vyžaduje i odpovídající organizaci a bezpečnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení