VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hoštka čeká na dotace

Hoštka - Městečko má projektově připraveno několik významných investičních akcí, jen čeká na vyhlášení příslušných dotačních titulů.

21.5.2015
SDÍLEJ:

Hoštka - ilustrační foto.Foto: hostka.cz

První úspěch zaznamenalo v žádosti o podporu od Krajského úřadu Ústeckého kraje na úpravy mateřské školy, tak aby splňovala podmínky pro funkci tří oddělení s celkovou kapacitou 75 dětí.

Ústecký kraj byl požádán o dotaci na zpřístupnění věže kostela svatého Otomara, ale Hoštka v tomto případě neuspěla. Kostel je dominantou města a z vedlejší věže je pěkný výhled na Hoštku a její okolí. Aby bylo možné ji využívat pro návštěvníky i v rámci turistického ruchu, je třeba opravou dřevěného schodiště zajistit bezpečný přístup.

„Uvažovali jsme o tom, že zpřístupnění věže může být alternativou k výstavbě rozhledny na vinařské cyklostezce z Roudnice nad Labem na Mělník. Rozhledna má již hotový prováděcí projekt, předpokládané náklady do sedmi milionů korun. Předchozí zastupitelstvo mělo přiklepnuté peníze od Ústeckého kraje, ale zaleklo se termínu dokončení a raději dotaci vrátilo. My nyní budeme čekat, zda bude vypsána nová dotace, sami se do výstavby pouštět nebudeme. Je to hodně peněz a máme ještě jiné, důležitější záměry," říká starosta Hoštky Milan Konfršt.

Mnohem důležitější je nyní pro město výstavba bytového domu v lokalitě Pod Křížkem. Hoštka pro tuto investici obdržela dotaci na inženýrské sítě. Podmínkou bylo, že do listopadu letošního roku bude mít Hoštka objekt s 57 byty zkolaudovaný, což je velmi napjatý termín. Ministerstvo pro místní rozvoj nakonec vyšlo městu vstříc a termín dokončení posunulo do roku 2019.

„Na výstavbu chceme požádat o dotaci. Nyní se připravujeme na vypsání výběrového řízení na vypracování projektu. Bytový dům bude mít 10 až 12 bytů komunitního charakteru pro osoby starší 65 let. Na jeden takový byt můžeme získat dotaci až 650 tisíc korun. Rozpočet na jeho výstavbu představuje zhruba 12 milionů korun. Zastupitelstvo záměr schválilo a my budeme už kompletně připraveni na vypsání dotačního titulu," vysvětluje starosta.

Další prioritou Hoštky je výstavba nového sběrného dvora, když ten současný je dočasně v provozu v pronajatém objektu a už prostorově nevyhovuje pro ukládání stavebního odpadu nebo biologicky rozložitelného odpadu. Ministerstvo pro životní prostředí údajně vyhlásí do července letošního roku dotace na výstavbu celých sběrných dvorů. K tomuto projektu má město i stavební povolení.

Město požádalo rovněž o dotaci na zateplení objektů, které má ve svém vlastnictví.

Autor: Václav Sedlák

21.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zajímavé klasické škodovky, které zrovna hledají nové majitele.
AUTOMIX.CZ
30

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

BMW řady 7.
AUTOMIX.CZ
10

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Řadovka v Montrealu: krása jednoduchosti

Dům, do kterého se dnes podíváme, je kousek od centra kanadského Montrealu. Nevybrali jsme ho proto, že by byl nějak zvláštní, úžasný, dokonalý. Naopak. Vybrali jsme ho proto, že celá rekonstrukce domu je komplexní, jednoduchá a funkční.

Voda jako poklad – uchovejte si ji pod zemí

Zachytávat dešťovou vodu výrazně ušetří vaši peněženku a navíc to i dost pomůže přírodě. Na zalévání zahrady ale leckdy sudy u okapu nestačí. Pak jsou tu velké nádrže, které se dají i zakopat pod zem.

DOTYK.CZ

Mladý režisér Jan Švejkar dobývá světový reklamní trh

Jak na nedávném mezinárodním festivalu reklamy Cannes Lions, tak třeba na velkém svátku americké reklamy, jímž je finále Národní ligy v americkém fotbalu Super Bowl, zabodovaly filmové reklamy na Playstation, vytvořené v Česku. Režíroval je Čech. Jmenuje se Jan Švejkar.

Článek z univerzity se dostal do prestižního časopisu Antiquity

Ústí nad Labem - Do jednoho z největších a nejslavnějších archeologických časopisů, Antiquity, pronikl Jan Pacina z ústecké fakulty životního prostředí. Za poslední roky se jedná teprve o třetí případ, kdy se českým archeologům podařilo publikovat v tomto prestižním časopisu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení