VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Martiněves a okolí bude mít vodu ze Mšeného–lázní

Martiněves – Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Litoměřicku další plánovanou investiční akci roku 2014 – náhradu nevyhovujícího vodního zdroje pro Martiněves a okolní obce.

15.8.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, uvádí: „V centru našeho zájmu je obnova majetku. Z celkové letošní částky na investice 1,25 miliardy korun SVS dává 75 %, tj. téměř 950 milionů korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti. Prioritou jsou stavby v oblasti zásobování obyvatel pitnou vodou, kam patří i výstavba nového úseku vodovodu v Martiněvsi, který zajistí do budoucna cca 650 připojeným obyvatelům dodávku kvalitní pitné vody."

Martiněves s Pohořicemi, Charvatce a Radešín jsou nyní zásobovány pitnou vodou ze samostatného vodovodu „Martiněves". Zdrojem vody jsou místní vodní zdroje Martiněves – vývěr a Martiněves a,b. Voda z nich je přiváděna potrubím do čerpací stanice Martiněves s akumulací 60 m3 a odtud rozvedena do spotřebiště.

Kvalita vody z těchto místní zdrojů se však blíží k hraničním hodnotám legislativou stanovených parametrů, a proto SVS rozhodla o náhradě tohoto vodního zdroje. Zásobování lokality pitnou vodou bude zajištěno propojením vodovodu Martiněves s vodovodní sítí obce Mšené-lázně, kam je dodávána kvalitní upravená voda z úpravny vody Brníkov.

V rámci investiční akce SVS se pro výstavbu nového úseku gravitačního vodovodu použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu o vnitřním průměru 100 mm v délce 440,4 metrů. Tento řad bude napojen do armaturní šachty na konci stávajícího vodovodního řadu z PVC v Mšeném v ulici Na Terasách. Trasa je navržena ve volném terénu na pozemcích obce Mšené-lázně a Pozemkového fondu ČR.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 23. června 2014. Vlastní práce započnou v průběhu 30. týdne. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2014.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde je pro rok 2014 naplánováno celkem 19 staveb za 80 mil. Kč. bez DPH.

Autor: Redakce

15.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Jak skladovat dříví na topení

AUTOMIX.CZ

OBRAZEM: Nová Škoda Karoq do detailu. Podívejte se, jak chytře je vymyšlená

I když už podobu i interiér nové Škody Karoq dávno známe, na autosalonu ve Frankfurtu si nové SUV odbývá svou výstavní premiéru. A také se chlubí řadou vychytávek a chytrých řešení, na něž dosud "nebyl čas". Podívejte se na galerii.

Předvolební průzkum v krajích: ANO nemá konkurenci

/INFOGRAFIKA/ Hnutí ANO Andreje Babiše má nejvyšší podporu voličů ve všech krajích s výjimkou jediného, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník, kterého se v regionech České republiky účastnilo téměř devět tisíc respondentů.

Jak vybrat ten správný jídelní stůl

Asi každý by si přál velký jídelní stůl, u kterého se pohodlně nají i velká společnost. Místa se ale nedostává. Jak to vyřešit?

AUTOMIX.CZ

Takhle mohl vypadat nástupce Tatry 603. Úžasné prototypy se do výroby nedostaly

Všichni známe československou limuzínu Tatru 603, která je dodnes ikonou kopřivnické značky. Než se populární model dočkal právoplatného nástupce v podobě Tatry 613, vzniklo mnoho neúspěšných, ale o to zajímavějších prototypů. Podívali jsme se na ně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení