VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Martiněves a okolí bude mít vodu ze Mšeného–lázní

Martiněves – Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Litoměřicku další plánovanou investiční akci roku 2014 – náhradu nevyhovujícího vodního zdroje pro Martiněves a okolní obce.

15.8.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, uvádí: „V centru našeho zájmu je obnova majetku. Z celkové letošní částky na investice 1,25 miliardy korun SVS dává 75 %, tj. téměř 950 milionů korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti. Prioritou jsou stavby v oblasti zásobování obyvatel pitnou vodou, kam patří i výstavba nového úseku vodovodu v Martiněvsi, který zajistí do budoucna cca 650 připojeným obyvatelům dodávku kvalitní pitné vody."

Martiněves s Pohořicemi, Charvatce a Radešín jsou nyní zásobovány pitnou vodou ze samostatného vodovodu „Martiněves". Zdrojem vody jsou místní vodní zdroje Martiněves – vývěr a Martiněves a,b. Voda z nich je přiváděna potrubím do čerpací stanice Martiněves s akumulací 60 m3 a odtud rozvedena do spotřebiště.

Kvalita vody z těchto místní zdrojů se však blíží k hraničním hodnotám legislativou stanovených parametrů, a proto SVS rozhodla o náhradě tohoto vodního zdroje. Zásobování lokality pitnou vodou bude zajištěno propojením vodovodu Martiněves s vodovodní sítí obce Mšené-lázně, kam je dodávána kvalitní upravená voda z úpravny vody Brníkov.

V rámci investiční akce SVS se pro výstavbu nového úseku gravitačního vodovodu použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu o vnitřním průměru 100 mm v délce 440,4 metrů. Tento řad bude napojen do armaturní šachty na konci stávajícího vodovodního řadu z PVC v Mšeném v ulici Na Terasách. Trasa je navržena ve volném terénu na pozemcích obce Mšené-lázně a Pozemkového fondu ČR.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 23. června 2014. Vlastní práce započnou v průběhu 30. týdne. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2014.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde je pro rok 2014 naplánováno celkem 19 staveb za 80 mil. Kč. bez DPH.

Autor: Redakce

15.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bouřka. Ilustrační foto.
18

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Zajímavé klasické škodovky, které zrovna hledají nové majitele.
AUTOMIX.CZ
30

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Řadovka v Montrealu: krása jednoduchosti

Dům, do kterého se dnes podíváme, je kousek od centra kanadského Montrealu. Nevybrali jsme ho proto, že by byl nějak zvláštní, úžasný, dokonalý. Naopak. Vybrali jsme ho proto, že celá rekonstrukce domu je komplexní, jednoduchá a funkční.

Voda jako poklad – uchovejte si ji pod zemí

Zachytávat dešťovou vodu výrazně ušetří vaši peněženku a navíc to i dost pomůže přírodě. Na zalévání zahrady ale leckdy sudy u okapu nestačí. Pak jsou tu velké nádrže, které se dají i zakopat pod zem.

DOTYK.CZ

Mladý režisér Jan Švejkar dobývá světový reklamní trh

Jak na nedávném mezinárodním festivalu reklamy Cannes Lions, tak třeba na velkém svátku americké reklamy, jímž je finále Národní ligy v americkém fotbalu Super Bowl, zabodovaly filmové reklamy na Playstation, vytvořené v Česku. Režíroval je Čech. Jmenuje se Jan Švejkar.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení