VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL ZÁVADA

Michal Závada / Litoměřický deník

Pracuji na zpravodajství z Roudnicka, Štětska, Budyňska a Úštěcka. Z rezortů mám na starost politiku, zemědělství (myslivost, rybářství, včelařství), povodí, (ne)zaměstnanost, školství, průmysl, ekologická témata a bankovnictví.

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

„Letos bude co oslavovat,“ shodují se vinaři v regionu

Litoměřicko, Roudnicko – „Vypadá to velice dobře. Bude co oslavovat." Na tom se shoduje většina vinařů na Litoměřicku a Podřipsku, když je řeč o kvalitě a objemu letošní sklizně hroznů.

Vypískání Vodičky? Prý šlo o „dílčí projevy hanobení"

Roudnice nad Labem - Předsedu Československého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jaroslava Vodičku v Roudnici „částečně hanobili". Tak páteční vypískání Vodičky při projevu u příležitosti odhalení pamětní desky Josefu Mašínovi označuje mluvčí ČSBS Vladislav Kučík.

FOTO: V Roudnici vzpomněli na Josefa Mašína. Vodičku vypískali

Roudnice nad Labem – Velkou událostí nejen pro Roudnici se stalo páteční odhalení pamětní desky generála Josefa Mašína na jednom ze zdejších domů, kde hrdina odboje v době studií bydlel. Josef Mašín studoval na roudnické hospodářské škole. V pátek uplynulo 120 let od narození této významné osobnosti.

Nejlepší vinnou kolekci z Čech mají Žernoseky

Litoměřice, V. Žernoseky – Titul šampiona Vinařských Litoměřic pro rok 2016 sice české víno nezískalo, ale i tak v soutěži, která předchází známé výstavě, zdejší vinaři bodovali. Nejúspěšnější bylo Žernosecké vinařství s.r.o., které získalo dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. Díky tomu mu byl udělen také titul Nejlepší kolekce vín z Čech.

FOTO: Výstava nabídne 752 vín

Litoměřice – Návštěvníci výstavy Vinařské Litoměřice se mají nač těšit. Nejenže se ročník 2015 zatím ve víně jeví jako velmi povedený, ale především je čeká bohatá řada zajímavých vín.

Podřipská nemocnice zřejmě změní majitele

Roudnice nad Labem – Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici, která na svých odděleních ošetří ročně 2100 hospitalizovaných pacientů, patrně změní majitele.

ANKETA, FOTO: Zvolte Událost roku 2015!

Litoměřicko - Redakce Litoměřického deníku vybrala 12 událostí roku 2015, které považuje za nejzásadnější. Vy svým hlasováním můžete rozhodnout o té, která je podle vás TOP1. Hlasovat můžete do pátku 8.1. vždy jednou za pět minut.

FOTO: Svatomartinské je připraveno. Vydržte do středy

Litoměřice – Připravené na středu 11. listopadu jsou Klášterní vinné sklepy Litoměřice. V pátek tu dokončovali etiketování jejich prvního letošního vína, Svatomartinského odrůdy Müller Thurgau.

Mladá vína letos budou z Litoměřic 
i z Roudnice

Litoměřicko, Podřipsko – Už je to jasné, ročník 2015 se ve vinařství na Litoměřicku a Podřipsku zařadí mezi ty nejlepší. Shoduje se na tom většina vinařů v regionu.

FOTO, VIDEO: Při cvičení „záložáci“ ubránili Čepro u Roudnice proti teroristům

Bechlín – Česká republika je vážně ohrožena. Vláda ČR na svém mimořádném zasedání povolává profesionální armádu na hranice. Vyráží tam 2500 „profíků". Současně vláda rozhoduje o částečné mobilizaci a aktivaci záloh AČR. „Záložáci" jsou vysláni zabezpečit strategické body po celé zemi. Na Litoměřicku se to týká zhruba deseti objektů. Jedním z nich je také areál Čepro u Bechlína nedaleko Roudnice nad Labem. Vojáci proto po několikadenním cvičení dorazí v koloně na místo, rozestaví zátarasy, vytvoří kontrolní body, vybudují kulometná hnízda a hlídají.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Memoriál Air Show, nedělní program

Roudnice nad Labem – Jedním slovem rekordní. Taková byla víkendová Memorial Air Show na roudnickém letišti. Poprvé bylo zaplněné parkoviště na ploše a poprvé byl překonán rekord návštěvnosti z let 1991 a 1993.

FOTOGALERIE: Memorial Air Show už první den trhla rekord

Roudnice nad Labem – Největší společensko-letecká akce v ČR Memorial Air Show 2015 už první den trhla rekord v návštěvnosti. Na roudnické letiště v první den akce dorazilo zhruba 22 tisíc návštěvníků.

Akrobat Miloš Ramert předvede kluzák se zajímavou historií

Roudnice nad Labem – Jedním z hlavních bodů programu víkendové Memorial Air Show je vystoupení leteckého akrobata Miloše Ramerta, který své číslo předvádí na historickém bezmotorovém kluzáku na hudbu Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na západě. Své vystoupení přiblížil Miloš Ramert v krátkém rozhovoru pro Litoměřický deník.

FOTO: Největší letecká show 
je již v sobotu v Roudnici

Roudnice nad Labem – Po dvou letech je to opět tady. Na roudnickém letišti se v sobotu a v neděli uskuteční největší společensko-letecká událost v ČR. Memorial Air Show startuje po oba dny krátce po 12. hodině. Diváci uvidí program zhruba až do 16.40.

Největší letecká show vypukne o víkendu v Roudnici

Roudnice – Největší letecká akce České republiky Memorial Air Show startuje v Roudnici už v sobotu po poledni.

Na Air Show se představí legendy II. Sv. války i nejmodernější technika

Roudnice nad Labem – Už jen několik hodin zbývá do prvních příletů legendárních strojů, které se zúčastní letošního ročníku Memorial Air Show. Leteckého dne, který organizátoři uvádějí jako největší svého druhu v ČR.

Bitevníky L159 v Roudnici zaútočí na teroristy

Roudnice nad Labem - Memorial Air Show chystá k výročí konce války na roudnickém letišti monstrózní program. Leteckých dnů 27. a 28. června se kromě akrobatů, historických strojů zúčastní s nejmodernější technikou i Armáda České republiky. Po oba dny bude probíhat shodný program, který startuje ve 12.30 hodin.

FOTOGALERIE: Šampion Vinařských Litoměřic? Chardonnay

Litoměřice - Chardonnay, pozdní sběr, ročník 2014 z valtické Střední odborné školy vinařské. To je šampion letošního ročníku soutěže, která předchází výstavě Vinařské Litoměřice.

Memorial vzpomene na konec války

Roudnice nad Labem - Největší leteckou vzpomínkou na konec II. světové války by se měl stát letošní Memorial air show na roudnickém letišti.

„Festival si estébáci točili z promítací kabiny"

Libor Uhlík, pořadatel hudebního festivalu v areálu litoměřického letního kina v letech 1988 a 1989 vzpomíná…

Vzpomínka na listopad 1989: „Vyhrožovali, že za námi na náměstí pošlou vojáky"

Litoměřice /ROZHOVOR/ - V těchto dnech si připomínáme výročí 25 let od chvíle, kdy se zhroutil socialistický systém v Československu. Pamětníci, se kterými zde najdete rozhovory, však potvrzují, že to nebylo zhroucení „ze dne na den", ale že režimu docházel dech již delší dobu.

AKTUALIZOVÁNO

Podepsáno. V Litoměřicích pokračuje ODS

Litoměřice – V čele litoměřické radnice zřejmě bude po dobu dalších čtyř let pokračovat Ladislav Chlupáč (ODS) a jeho tým. Dnes byla podepsána koaliční dohoda.

Kdo bude v čele Štětí? Zeptejte se za týden

Štětí - Zatím není jisté, kdo bude vládnout městu Štětí v příštích čtyřech letech. „Vyjednáváme," konstatoval v úterý lídr vítězné ČSSD a současný starosta Tomáš Ryšánek.

Výsledky voleb: Litoměřice

Litoměřice – Kdo bude vládnout v Litoměřicích? O tom rozhodnou zástupci menších stran. Dva velcí rivalové – ODS a ANO 2011 – totiž skončili se stejným výsledkem.

AKTUALIZOVÁNO

Volby: Kdo chce vaše hlasy? Včelař, masérka i dojička

Litoměřicko, Podřipsko – Letošní komunální volby nabízejí pestrou směs lidí, kteří usilují o vaše hlasy.

Vinaři začali sklízet hrozny na burčák

Litoměřicko – První hrozny ročníku 2014 vinaři na Litoměřicku sklidili v uplynulých dnech. Zatím z nich připraví jen burčák. Na sklizeň pro výrobu vína se chystají v dalších týdnech. A jak to na vinicích vypadá?

Starostové obhajují

Litoměřicko, Podřipsko – Starostům větších měst na Litoměřicku a Podřipsku se z radnic nechce. Většina z nich obhajuje svůj post.

Vinaři v regionu: Zatím je to letos dobré, jen to nezakřiknout

Litoměřicko – „Zatím to vypadá velice dobře," shodují se vinaři v regionu při hodnocení letošní úrody a jedním dechem dodávají: „Jen to nezakřiknout. Kroupy by byly pohromou."

FOTOGALERIE: V Ohři plaval Trabant i peklo

Hostěnice – Zajímavou podívanou měli návštěvníci hostěnického jezu, kteří se sem přišli v sobotu odpoledne osvěžit. Po hladině řeky plul například Trabant nebo peklo. Uskutečnila se tu další neckyáda.

Smutná zpráva: Porta Bohemica letos nevypluje

Litoměřicko, Podřipsko - Výletní loď Porta Bohemica letos nevypluje. Deníku to oznámil provozovatel plavidla Karel Svoboda. Podle původních plánů měla loď opět vyplout na oblíbenou výletní trasu směrem na píšťanské jezero první květnový víkend. To se však nestane.

Kam na výlet? Už můžete přívozem. Portou zatím ne

Podřipsko, Litoměřicko – Dnes vypluje další labský přívoz. Konkrétně jde o loď Ludmila, která spojuje břehy Malých a Velkých Žernosek. V provozu bude zatím od pátku do neděle každý týden.

AKTUALIZOVÁNO

Chtěli příspěvek pro nemocnici, dostali pokutu

Roudnice nad Labem - Příspěvek na nákup mikrobusu pro svoz pacientů a na nákup nového zařízení pro gastroenterologické pracoviště chtěla po zastupitelstvu města Roudnice místní soukromá nemocnice. Výsledek? Příspěvek zastupitelé neschválili, naopak nemocnici vyměřili pokutu milion korun.

Porta má letos plout beze změn

Litoměřicko – Výletní loď Porta Bohemica vypluje v letošním roce opět beze změn. Plavební řád by měl vypadat velice podobně jako ten loňský. Nebude tedy zahrnovat dlouhé plavby mezi Litoměřicemi a Štětím a mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem.

Skvělá zpráva! Roudnické kino otevírá!

Roudnice n. L. - Podřipský deník přináší svým čtenářům jako první zprávu, na kterou na Podřipsku již léta čekají: Roudnické kino Sokol bude v sobotu znovu otevřeno! Provozovatelem objektu bude TJ Sokol Roudnice, který je také jeho majitelem.

AKTUALIZOVÁNO

Dobrá zpráva: Loni bylo mrtvých na silnicích nejméně

Litoměřicko, Podřipsko - Při dopravních nehodách na Litoměřicku a Podřipsku zemřelo v loňském roce nejméně lidí za posledních několik let. Vyplývá to ze statistiky, kterou Deníku představil vedoucí dopravní policie na Litoměřicku Jaromír Galia.

VIDEO: Policie rozprášila gang, který přepadl benzínku u nového mostu

Děčín, Litoměřice – Nebezpečný gang, který přepadával benzínové stanice na Litoměřicku a Děčínsku, pozatýkali policisté v Děčíně. Pro lupiče si přišla zásahová jednotka společně se speciální pořádkovou jednotkou. Panovaly totiž obavy, že jsou lupiči ozbrojení.

AKTUALIZOVÁNO

Vladimír Mišík v Litoměřicích: K. H. Máchu asi nezhudebním

Litoměřice – Ve středu odpoledne dorazil do Litoměřic Vladimír Mišík, aby vystoupil se svojí kapelou ETC v domě kultury. Ještě před tím však odpověděl na několik otázek Deníku a čtenářů, kteří je zaslali do redakce na základě výzvy na facebooku.

AKTUALIZOVÁNO

Chataři se bouří. Nechtějí elektrárnu v Hostěnicích

Písty, Hostěnice – Lidé se bouří. Nechtějí vodní elektrárnu na jezu mezi Hostěnicemi a Písty. Jde o oblíbenou rekreační zónu. Stejným způsobem argumentuje také město Budyně nad Ohří, pod které spadají Písty na pravém břehu Ohře, kde plánuje investor umístit strojovnu.

Česko zpívalo koledy, Na Litoměřicku v Křešicích

Křešice – Vánoce, Vánoce přicházejí… to byla nejúspěšnější koleda, z těch, které si dnes od 18 hodin zazpívaly zhruba dvě stovky lidí v křešickém Mariánském kostele.

AKTUALIZOVÁNO

Před deseti lety přišly Litoměřice o armádu

Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Je to přesně deset let od odchodu Armády ČR z Litoměřic. Až po těchto deseti letech také město získává do svého majetku rozsáhlý areál kasáren pod Radobýlem a budovu velitelství v centru města.

AKTUALIZOVÁNO

Zdeněk Svěrák: Nejraději mám Záskok

Litoměřice – Jen několik minut před začátkem představení Posel z Liptákova poskytl Zdeněk Svěrák Deníku rozhovor. Publiku v litoměřickém Divadle K. H. Máchy tentokrát se svými kolegy představil hru, která měla premiéru v roce 1977. Je to jeden ze dvou kusů Divadla Járy Cimrmana, který místy nenápadně, místy otevřeně upozorňuje na komunistické praktiky, jako jsou krádeže soukromých firem, činnost tajných policistů mezi lidmi atd..

Roudnická porodnice nastartovala úspěšně

Roudnice nad Labem - Roudnická porodnice má důvěru obyvatel nejen Roudnicka, ale i širšího okolí. Dokládá to počet zhruba padesáti dětí, které se tu od znovuotevření oddělení v září narodily.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT