Výsledku ovšem nový trenér Olympie Martin Maša (vystřídal Pavla Helána - pozn. red.) nepřikládá velký význam. „Ten byl spíše v tom, abychom se s hráči víc vzájemně seznámili a zpestřili si začátek letní přípravy. Nějaké taktické věci jsme si sice řekli, ale budeme je pilovat spíš až v dalších zápasech. Měli jsme za sebou dva tréninky, kde se víc kladl důraz na kondici. Tento týden bude ještě podobný. Budeme trénovat každý den a tento blok vyvrcholí v sobotu dopoledním zápasem v Bystřici nad Pernštejnem. Od příštího týdne už to bude takový klasický předzápasový režim s tím, že ve středu budeme místo tréninku hrát přátelák s béčkem Líšně,“ naznačil Maša nejbližší program svého týmu.

Generálkou na soutěž pak bude první kolo Krajského poháru, které Ráječko odehraje na půdě soupeře. Ten vyjde ze dvou předkol: Brankovice – Pačlavice a vítěz se utká s Bučovicemi.

FC Dosta Bystrc – SK Olympia Ráječko 1:4
Poločas: 0:2. Branky Ráječka: Burčík 2, R. Keprt, L. Pernica.
Sestava: Němeček (46. Šmerda) - Zeman, Sedlák, Musil, Bokůvka – R. Keprt, Sedláček, Gremmel, Lidmila – Burčík, D. Keprt. Střídali: Horáček, Horák, Pernica, Mizerniuc. Trenér Martin Maša.

Další přípravné zápasy:
Sobota 21. 7. Ráječko – Bystřice n. P.
Středa 25. 7. Líšeň B – Ráječko
Sobota 28. 7. Třebíč - Ráječko
Neděle 5. 8. (17.00) Krajský pohár – 1. kolo.

Kádr mužstva se přes léto asi moc nezmění. Neodešel prakticky nikdo a naopak přišly dost podstatné posily. Především kanonýr Nikolas Burčík a střední obránce Dominik Musil. Oba z Tatranu Bohunice. Z Blanska přišel talentovaný Dominik Bokůvka.

Do přípravy se zatím pro pracovní povinnosti nepřipojil Filip Voda, ale Maša s ním počítá. Po dlouhodobém zranění se bude v Přibicích rozehrávat Martin Šplíchal s předpokládaným zimním návratem. Maša upozornil, že některá jména má ještě v hledáčku.

Ráječko hraje v krajském přeboru nepřetržitě od svého postupu už sedmnáct sezon a na jaře dosáhlo historicky nejlepšího umístění na třetí příčce. Takže v těchto polohách by se měly pohybovat cíle pro novou sezonu. „Menší ambice si ani dávat nemůžeme, takže pak už těch možností moc není. To znamená, že chceme hrát o první místo,“ ujistil nový lodivod Olympie.

Po tak trochu „licitačním“ uplatnění postupového klíče, kdy možnost hrát divizi využila v tabulce až čtvrtá Bystrc, potvrdilo i vedení Olympie zájem o postup. „Krajský přebor chci vyhrát každou sezonu. (úsměv) Doufám, že po dvou letech, kdy se hrálo jen o druhé místo, ta možnost bude,“ ještě konkrétněji vyjádřil plány na jihomoravském fotbalovém webu klubový manažer Marek Bláha.