Oba týmy měly před víkendovým duelem ve městě pod Černou věží stejný počet bodů (17 bodů), a tak se dal očekávat bojovný a vyrovnaný duel.

Po úvodním oťukávání měly více ze hry hostující fotbalistky, a hned na začátku úspěšně překazila brejk táborské útočnici domácí gólmanka Marie Hofmeisterová. Záhy se začaly více osmělovat Klatovanky, které měly častěji míč na svých kopačkách, ale žádným větším nebezpečím pro brankářku Táborska nebyly. Naopak v 15. minutě na druhé straně hřiště přerušila hostující akci jedna z klatovských hráček jen za cenu faulu, ovšem táborská kapitánka Pavlína Kubů z nařízeného přímého kopu bránu přestřelila.

SK Klatovy 1898 - FC Táborsko 1:0

Záhy bylo horko na opačném pólu hřiště, ale s pokusy Natálie Presslové a Lucie Elisabeth Dubské si gólmanka Táborska Veronika Pěchová poradila.

Ovšem ve 24. minutě hry vybídla Martina Rovňanová rychlonohou spoluhráčku Julii Chobotovou, a ta přesnou střelou pod břevno nedala gólmance Táborska sebemenší šanci. Za pěknou akci a vedoucí gól sklidily hráčky Klatov od početného publika dlouhý a zasloužený potlesk.

close SK Klatovy 1898 - FC Táborsko 1:0 (Česká divize žen, skupina C, 14. kolo). info Zdroj: Yvetta Chmelová zoom_in SK Klatovy 1898 - FC Táborsko 1:0 (Česká divize žen, skupina C, 14. kolo).

Ale hostující Táborsko inkasovaný gól na kolena nesrazil. Naopak přidalo, a své hostitelky ve třicáté minutě pěkně zlobilo. Ale Klatovy skvěle podržela Marie Hofmeisterová, která vychytala unikající Ester Měřínskou.

Uvedená hráčka nadělala klatovské defenzivě hodně starostí, naštěstí se ale nedokázala střelecky prosadit. Ani na její pěkný centr před bránu Klatov žádná ze spoluhráček nedosáhla. V poslední minutě prvního poločasu ještě zahrozily domácí fotbalistky, které jsou v soutěži nováčkem, ale kulička si po pokusu Kristýny Lucákové cestu do sítě Táborska bohužel nenašla.

Druhé dějství nabídlo dost šancí, ale gól už diváci neviděli

Úvod druhé půle přinesl především bitvu mezi oběma vápny, až po osmi minutách hry prověřila pozornost hostující gólmanky domácí Lucia Elisabeth Dubská. Ta byla při chuti, ale ani její další pokus kýženým gólem, který by hostitelky dostal do dvougólového trháku, neskončil. V těchto minutách měly více ze hry Klatovy. V publiku to jen zašumělo, když míč z přímého kopu poslala Julie Chobotová do velkého vápna před bránu Táborska, kde ovšem kapitánka Klatov Markéta Rajalová nedokázala využít zaváhání gólmanky soupeřek.

V 63. minutě po chybě klatovské defenzivy uhasila nebezpečí pozorná brankářka Marie Hofmeisterová, která balon vyrazila na roh. Poté míč od rohového praporku proletěl jen vápnem, naštěstí pro Klatovy…

Česká divize žen, skupina C (14. kolo): SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalistky v červených dresech) - FC Táborsko 1:0. | Video: Yvetta Chmelová

Na druhé straně ze stejné herní situace kopu poslala míč do vápna Julie Chobotová, ale ani tady žádná z domácích hráček neuspěla. Protlačit balon do sítě se nepodařilo hrající trenérce Petře Čubanové, která se chvíli poté sice dostala ke střele, ale míč kopla jen do náruče brankářky Táborska.

Hostující hráčka s číslem patnáct na zádech, teprve patnáctiletá Ester Měřínská, v žádném případě nevyčnívala na hřišti svými centimetry (naopak patřila k těm nejmenším), ale brala dech svým umem a rychlostí. A nadělala klatovským fotbalistkám hodně problémů. V 75. minutě ji v úniku překazila gólové choutky klatovská kapitánka Markéta Rajalová, která zkušeně uklidila míč do bezpečí. O tři minuty později prověřila pozornost brankářky Táborska agilní Julie Chobotová, na druhé straně hřiště pak hostující kapitánka Pavlína Kubů z nebezpečné vzdálenosti poslala míč ze standardky mimo tři tyče Klatov.

Česká divize žen, skupina C (14. kolo): SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalistky v červených dresech) - FC Táborsko 1:0. | Video: Yvetta Chmelová

Závěr zápasu patřil klatovským hráčkám, které hnalo skvělé publikum. V 85. minutě zařadila na nejvyšší rychlostní stupeň Julie Chobotová, z poloviny hřiště utekla všem až před bránu Táborska, ale míč poslala jen do náruče gólmanky.

Stejně tak to záhy dopadlo i se střelou Lucie Elisabeth Dubské. Pak ještě pálila Petra Čubanová, ale těsně vedle, a gólem neskočila ani další svižná rána neúnavné Julie Chobotové, která z volného přímého kopu mířila nad břevno. V první minutě nastavení mohly domácí hráčky přece jen přidat druhou branku, ale pumelici Martiny Rovňanové zastavila horní branková konstrukce. A nic víc se už na hřišti na Rozvoji nestalo, protože hvizd píšťalky hlavního sudího Josefa Abrahama duel, ve kterém nazuly kopačky (a hrály) trenérky obou týmů, ukončil.

SK Klatovy 1898 - FC Táborsko 1:0