Ještě deset minu před zahájením duelu 26. kola nic nenasvědčovalo tomu, že se úvodní hvizd posune kvůli průtrži mračen o bezmála půl hodiny. Liják proměnil hrací plochu v bažinu, zejména před brankou u kabin. O to větší úctu a respekt si získali hráči obou týmů, kteří zápas odehráli na hranici regulérnosti.

Druhý celek tabulky Sokol Srbice se lépe vyrovnal s danou situací a už do přestávky si vytvořil dvoubrankové vedení, které po přestávce zdvojnásobil.

„Přijeli jsme do Pokratic s cílem uhrát co nejlepší výsledek. V potaz jsme přitom brali skutečnost, že tady prohrál Střekov, který do té doby nepoznal hořkost porážky. O to je radost v naší kabině větší, jak jsme si se soupeřem dokázali poradit," neskrýval spokojenost někdejší prvoligový gólman Teplic, v současnosti srbický trenér Martin Luger.

„I s nezdary se musí člověk popasovat a přiznat, že byl tentokrát náš soupeř lepším týmem," nezpochybňoval nikdo z vedení domácího celku výhru hostí. Dodejme jen, že si Pokratičtí mohou o tomto víkendu napravit své renomé při derby s Křešicemi.

Pokratice - Srbice 0:4

•Branky: Kulhánek 2, Havlík, Jelen, ŽK 2:2, poločas 0:2, r. Doubek, 80.
•Pokratice: Abdelkader – Chvála, Dufek, Vlašič, Suk – Kyzlík, Krejčík, Smetana, Rondoš – Fišara, Bergmann.


Důležitou výhru si na své konto připsali fotbalisté Velkého Března. Hráči Jiskry doma porazili Křešice 5:2 a přiživili naděje na záchranu v soutěži.

„Nevíme, kolik týmů bude sestupovat, ale ještě bychom potřebovali tak dva body," počítal asistent Miroslav Hlaváček.

Utkání s Křešicemi narušila nepřízeň počasí. „V 15. minutě byl duel na dvacet minut přerušen. Pak jsme dostali z ojedinělého brejku gól. Byli jsme nervózní, šlo nám o hodně. Naštěstí jsme ještě do půle srovnali," povídal Hlaváček.

Po přestávce už se domácí rozjeli. „Cimpl s Charvátem zvýšili na 3:1 a pak už se to dohrávalo. I v deseti, po vyloučení Kratochvíla, jsme přidali dva góly. Příště hrajeme v Mojžíři a chceme bodovat," uzavřel asistent kouče.

Hosté měli velké problémy se složením týmu. „Chybělo nám osm hráčů ze základu, v brance nám musel vypomoci 46 – letý Tirdil, za což mu patří dík. Sice jsme vedli, ale domácí stačili do půle srovnat a krátce po přestávce přidat další góly. My jsme pak už skórovali pouze jednou za stavu 4:1. Chtěli jsme zápas hlavně dohrát, nezranit se a nenechat se vyloučit. Klukům, kteří to utkání odehráli, musíme jen poděkovat," poznamenal Zdeněk Satran st. z křešického týmu.

Velké Březno - Křešice 5:2

•Branky: Charvát 2, Pechánek, Cimpl, Lapšo – Suchánek, Matějka, ŽK 4:3, ČK Kratochvíl (V. B.), poločas 1:1, r. Dušík, 50.
•Křešice: Tirdil st. – Pekárek, Matějka, Lepič, Báchor (85. Limberk) – Herold, Restey, Hensch, Suchánek – Větvička (75. Svátek), Satran.


Sokol Milešov neuspěl v Jílovém, kde však nehrál v úplně kompletním složení.

„Na zápas jsme totiž odjížděli pouze v jedenácti a musel jsem v sestavě hodně experimentovat. Navíc dva hráči měli v nohách už 90 minut, ale na nich to nebylo znát. Naopak ti, co byli odpočatí, mě zklamali.

Nemělo to vůbec náboj, chuť a nasazení. Myslel jsem, že ukončíme naše čekání a zachráníme se. To se nám nepovedlo, a tak musíme vyhrát domácí zápas. Doufám že se to proti Košťanům povede," dodal trenér Milešova Martin Hajný.

Jílové - Milešov 5:0

•Branky: Barilla 2, Čermák, Drahoňovský, Kurty, ŽK 2:2, poločas 1:0, r. Matys, 80.
•Milešov: Rabas – Červený, Pa. Pazdera, Hajný, Durček – Novák, Jopa, Petrik, Boháč – Capiali, Pe. Pazdera.


Dlouho čekaly Travčice na další výhru, dočkaly se až v Košťanech, kde rozstřílely domácí tým 6:1.

„Tak snadné to nebylo. V prvních patnácti minutách se domácí dostali do tří šancí, jednou nás podržel gólman, dvakrát pokazili koncovku. Teprve pak jsme se rozehráli my.

Nejprve využil Stejskal chyby brankáře, pak přidal druhý gól po sólu Jelínek a třetí Manda. Za stavu 0:1 jsme ale zase na chvíli vypadli z tempa, jako by se kluci báli hrát.

Naštěstí pro nás se nechal asi v 50. minutě vyloučit domácí borec, my zvýšili a Košťany stačily už jen snížit. Přidali jsme i další dvě branky a můžeme být maximálně spokojeni. Dařilo se nám i při standardkách, bylo to zodpovědné, prostě všechno vyšlo," zhodnotil duel trenér Travčic Miloslav Tlatla. Perličkou bylo, že se v dresu vítězů střelecky prosadili otec a syn Mandové, kteří nastoupili vedle sebe ve středu pole.

Travčice předehrávají poslední zápas s Brnou už dnes 17.5. doma od 18 hodin.

Košťany - Travčice 1:6

•Branky: Optata – Stejskal 2, Jelínek, Manda st., Manda ml., Tomáš, ŽK 1:1, ČK Klášterka, Koutný (K.), poločas 0:3, r. Klimpl, 70.
•Travčice: Walentovics – Tomáš, Krch, Schmid, Drápal – Zimandl, Manda st., Manda ml., Doležal (80. Serbený) – Stejskal, Jelínek.