1.B třída: Hrobští si od litoměřické rezervy odvezli jedenáctku

15.6.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vladimír Klíma

Litoměřice B – Hrob 11:1 (5:0)
Branky: Marič 4, Flégl 3, Císař 2, P. Hýř, Cerman – Pištora.

Rezerva litoměřického FK potvrdila velmi dobrou formu. Poslala soupeře domů s přídělem jedenácti branek. Snad proto, aby některému z nich nebylo „líto", že nebyl obdařen. To sympatické, popř. perspektivní na svěřencích šéfa klubu a současně trenéra béčka (Radek Bania) je, že jejich věkový průměr (s výhledem přechodu do divizního A celku) je 22 let. Tou druhou stranou zmíněné fotbalové mince jsou individuální schopnosti, dovednosti všech jeho svěřenců dávat je ku prospěchu mužstva.

„Jsem moc rád, že si v poločase kluci vzali k srdci mé připomínky. V tom duchu, aby se neopakoval týden starý příběh z Bezděkova. I tam jako teď proti Hrobu jsme o přestávce vedli 5:0, ale v té druhé půli si hráči mysleli, že se skóre navýší pěším fotbalem. Jak napovídá konečných 11:1, respektovali mé pokyny tentokrát beze zbytku. Nikdo by se nedivil, kdybychom nakonec zvítězili ještě výraznějším rozdílem," nechal se po utkání slyšet Radek Bania. Jeho protějšek Zdeněk Havlíček zůstal nad věcí: „Kvalita obou mužstev je úplně někde jinde."

Litoměřice B: Špaček – Pekař, Kleniar, Starý ,(46 Král), J. Horváth, (46 Letafka) – Cerman, Císař, Marič, M. Horváth, (46 Gabriel) – P. Hýř, Flégl, (46 M. Hýř).

Oldřichov – Straškov 5:2 (1:0)
Branky: Sedláček 2, Chvojan, Holubička, Toth – Blažek 2.

Oldřichov vedl po brance Sedláčka už ve 13. minutě. Podruhé skóroval ihned po změně stran. Naději vykřesal v 65. minutě Blažek, ovšem domácí pak odskočili až na 5:1. V poslední minutě jen zmírnil porážku svou druhou trefou Blažek.

Straškov: Doležal – Vlastník, Novotný, Pešek, Hanzlík (74. Mikš), Blažek, Pokorný, Lebduška, Waldhauser, Houdek, Sekera.

Liběšice – Rovné 1:2 (1:2)
Branky: Vlasák – Ullman, Kotrba.
Rovenský Podřipan získal v derby důležité tři body, o kterých rozhodl už v prvním poločase. V 16. minutě skóroval Ullman, na kterého za dalších 16 minut navázal Kotrba. Před odchodem do kabin snížil Vlasák, ale ve druhé části už padesátka diváků žádnou branku neviděla.

Liběšice: Pokorný – Novotný, Janda, Svoboda (89. Knop), Mikina, Vlasák, Blažíček, Vlk (46. Kozel), Mikina, Petrus, Nepovím.
Rovné: Doubrava – Kotrba, Körmendy, Kořínek, L. Ullman (82. Žebera, 89. T. Ullman)), Cuchý, Drobný, Kouba, Boura, Migra, Dlouhý.

Černiv – Č. Kopisty 3:2 np (1:2)
Branky: Hulala 2 – Bergl, Horák.

Na poslední chvíli zachránili remízu a v penaltách získali bod navíc. Fotbalisté Sokola Černiv tak museli být po derby s Č. Kopisty spokojenější než soupeř, který přišel minimálně na jedno kolo o druhou příčku. Domácí Hulala skóroval v 11. minutě jako první, ale Bergl s Horákem do poločasu skóre otočili. Černivští se snažili marně až do první minuty nastavení, kdy vyrovnal Hulala. Pokutové kopy pak vyhráli domácí 3:1.

Černiv: Chodura – Lubas, Jopa, Štros, Hulala, Bouška, Klug, Prágl, Netolický, Česal, Verner.
Č. Kopisty: Rážek – Bergl, Plzák, Burza, Šumichrast, Krejza, Kunert, Horák, Kutzler, Tůma, Škeřík.

Lukavec – Bezděkov 2:1 np (1:1)
Branky: Udatný – Strýhal.
Po půlhodině dostal domácí do vedení Udatný, ale Bezděkov rychle přispěchal s odpovědí díky Strýhalovi. V penaltovém rozstřelu ale byl lepší Lukavec, který soupeři vrátil podzimní porážku.

Lukavec: Starczewski – Jar. Brožík, Hamza, Zabák, Quiaser – Manda (83. Štěpán), Orem, Šenfeldr (90. Mišani), Henzl ml. – Udatný, Kolář.
Bezděkov: Balcar – Buk, Čaněk, Poláček, Hendrich – Strýhal, Krása (90. Pekař), Rubeš, Průša (84. Čermák)– Jirásek, Čížek.

Autor: Ladislav Pokorný