Poprvé zahrozili fotbalisté Sokola ve 14. minutě, kdy Vackova standardka proletěla bez povšimnutí vápnem. Na druhé straně hlavičkoval po rohu Stejskala Malák mimo. Blízko prvnímu gólu byli hosté po půlhodině, kdy Štětí špatně rozehrálo, Franc unikl a střelu Sýkory vykopl vracející se obránce z branky. O chvíli později pálil těsně mimo tyče Cibulka a skórovat se nepodařilo ani Sýkorovi v 35. minutě. Michovského překonal až u tyče hlavičkující Džuban o tři minuty později.

V úvodu druhého poločasu sice ještě domácí živili šanci na bodový zisk, ale postupně znovu přebíral iniciativu jejich soupeř. V 70. minutě přidal Džuban svůj druhý gól a po zbytečném vyloučení Gabča se ještě dvakrát prosadil Benda. Také hosté ale dohrávali nekompletní, po minutě na hřišti viděl červenou kartu Pešula.

„Soupeř nás přehrál ve všech směrech a po zásluze si domů odvezl tři body. Situace pro naše mužstvo je na jaře vážná, před tímto utkáním kritická a to, jaká je po něm, ať si každý doplní sám. I tak ale věříme, že mužstvo sílu má a bude bojovat až do úplného konce," poznamenal pro klubový web štětský sekretář Milan Plíšek.

„Myslím, že jsme byli v tomto derby lepší. Vypracovali jsme si víc šancí, domácí se snad ani pořádně mezi tři tyče netrefili. Naše výhra byla zasloužená, to nakonec přiznali i ti soudnější domácí fandové," dodal brozanský sekretář Petr Klimeš.

Štětí - Brozany 0:4

Branky: Džuban 2, Benda 2, ŽK 2:2, ČK Gabčo Pešula, poločas 0:1, r. Baum, 250.

Štětí: Michovský - Malák (56. Mencl), Tůma, Šmidrkal, Kucler - Belák, Rejman, Stejskal, Šimral - Kala (77. Pilař), Tichý (63. Gabčo).

Brozany: Vacho - Tupý, Džuban, Uka, Bittengel - Cibulka, Zadina, Franc, Vacek (64. Marič) - Sýkora (72. Gnahoui), Benda (88. Pešula).