V Roudnici, kde jsou svěřenkyně Antona Mišovce před odjezdem na univerziádu na soustředění, jako první zahrozila dvojice Chlastáková, Matoušková. Ani jedna z nich však slovenskou gólmanku z dobrých šancí nepřekonala. To se povedlo ve čtvrté minutě Ivaničové, která si zaběhla do uličky a prudce vypálila z hranice vápna. Další gól ale už český výběr nepřidal, i když šance měl. Po sérii chyb vyrovnala v 32. minutě Hmírová a pak už hýbaly ukazatelem skóre jen Slovenky. Stačilo jim přitom pouze trestat hrubky českého týmu.

„Bylo to první těžší utkání, které jsme sehráli s docela kvalitním soupeřem. Bohužel jsme lehkovážně neproměnili ty šance, co jsme měli na začátku. Pak jsme po třech navazujících chybách nechali hosty do poločasu srovnat. Tím se Slovenky dostaly do hry. Na začátku druhé půle přišla další chyba, branka v naší síti a už se nám to trochu rozsypalo. Soupeř také vystřídal celou jedenáctku.

Jen nám to ukázalo, že je třeba hrát 90 minut, ne jen třicet. Některé hráčky podaly na postech velmi dobré výkony. Prohrálo se, ale ještě můžeme leccos změnit. Chyběly nám také tři hráčky ze základní kostry, které by měly zkvalitnit hru středové řady. Ženský fotbal je hlavně o psychice, v prvním poločase jsme to měli dobře rozehrané, ale těmi chybami jsme pomohli soupeři," zhodnotil duel český trenér Anton Mišovec, který neměl k dispozici ani roudnickou Anetu Šmidrkalovou. „Má problémy s kotníkem, trvá to už dva týdny. Ještě nevíme, zda bude vůbec připravena hrát."

V sobotu sehraje český výběr od 11 hodin další přátelský zápas s dorostem SK Roudnice.

ČR - Slovensko 1:5

•Branky: 4. Ivaničová – 32. Hmírová, 52. Klechová, 75. Koleničková, 78. Šušková, 87. Marková, ŽK Dědinová (ČR), poločas 1:1, r. Zadinová.
•ČR: Sladká, Sloupová – Ivaničová, Matoušková, Němečková, Janků, Tomášková, Bartošová, Benýrová, Chlastáková, Malinová, Dědinová (Ondrášková, Bezděková, Lacinová, Sloupová, Šturmová).