Cíl splněn. Roudnice má další tři cenné body

Roudnice n. L. - Deset. Tolik bodů už získali v jarních odvetách třetí nejvyšší domácí soutěže fotbalisté zachraňující se Roudnice. Vyhráno ale stále nemají. Pod vedením nového kouče Karla Zuny porazili na domácím trávníku Meteor 3:0.

7.4.2014

Roudnice - Meteor PrahaFoto: Ladislav Pokorný

V odvetách neporažený Meteor začal sebevědomě. Pilík a po něm Míča provětrali levou strany domácí defenzivy. Na druhé straně zkoušel štěstí levačkou Kučera, jeho střelu bez problémů lapil Polomský, ale v deváté minutě roudnický křídelník napřáhl na hranici vápna znovu a brankář Meteoru se jen smutně ohlédl za míčem, který se zatřepetal v jeho síti.

Roudnice - Meteor PrahaVedoucí gól domácí nakopl, kombinace Kabeleho se Šimkovským a Holubem skončila na špatném zpracování, ve 14. minutě pak bombu Kučery vyrazil Polomský. Po čtvrthodince přenesl z pravé strany míč Kadlec na Hrdinu, ten se však z úhlu mezi Pechatého tyče netrefil. Skóre se podruhé měnilo v 18. minutě, po hlavičkovém biliáru byl ve správný čas na správném místě u tyče Petrášek a čelem trknul přesně 2:0.

Roudnice měla chuť, Šragovi chyběl jen krůček k tomu, aby po přihrávce Svátka zasunul míč do branky Pražanů potřetí. To se podařilo až ve 29. minutě. Svátek převzal ve vápně zády k brance míč od Holuba, otočil se kolem obránce a bodlem zacílil přesně 3:0. V závěru poločasu ještě trefil Šraga ze standardky břevno a Holubův pokus vytěsnil Polomský na roh.

Meteor se nevzdával, ale defenziva Roudnice pracovala spolehlivě. Hráči se příkladně zajišťovali, třeba jako v 58. minutě, kdy se po brejku sice Míča zbavil Petráška, ale Šimkovský mu sebral míč. Nezaháleli ani svěřenci kouče domácích Karla Zuny. V 64. minutě o sobě dal vědět střídající Kalaš. Z vápna pálil prudce, konečky prstů Polomského vytlačily jeho pokus na roh. V 70. minutě došlo po centru do vápna ke střetu Petráška s Moudrým. Zraněný stoper Meteoru musel pro zranění odstoupit. V závěru Kalašovi na poslední chvíli ukopli zadáci hostů míč na roh a Verbířův přímý kop skončil těsně mimo.

Roudnice - Meteor Praha 3:0

• Branky: 9. Kučera, 18. Petrášek, 29. Svátek. ŽK: 26. Šraga, 67. Mujagič, 84. Šimkovský. Rozhodčí: Grimm Kříž, Šauflová. Diváci: 250
• Roudnice:Pechatý - Šimkovský, Petrášek, Veselý, Šraga - Mareš (82. Hanuš), Holub (88. Čížek) Kabele (54. MUjagič), Křeček, Kučera (75. Verbíř) - Svátek (58. Kalaš).
• Meteor: Polomský - Vaitkunas (46. Štěpánek), Moudrý (74. Hanek), Minárčik (36. Frantl), Košata (32. Ludvik) - Kadlec, Růžička, Boruta, Míča, Pilík - Hrdina.