FK Varnsdorf - Viktoria Žižkov 3:1 (2:0)

Branky: 28. a 43. Jurča, 61. Knejzlík 50. Gebrt.

Fotbalisté Varnsdorfu byli úspěšnější. „Jsme spokojení, hlavně v prvním poločase měl náš výkon velmi dobré parametry," říkal trenér Varnsdorfu Roman Veselý.

Dvoubrankový náskok dal Severočechům Radim Jurča, který se trefil v rozmezí patnácti minut. „Co se týče defenzivy, tak jsme hráli hodně organizovaně. Zdobil nás také rychlý přechod do útoku, který soupeři dělal problémy," všiml si Veselý.

Po změně stran sice Žižkov díky Gebrtovi rychle snížil, výhru Varnsdorfu však jistil v 61. minutě Knejzlík. „Od té doby jsme mohli být v klidu, podržet míč a nikam nespěchat, což se nám dařilo a Žižkov jsme do ničeho nepustili," přiznal střelec třetí trefy.

V AREÁLU SK Roudnice se utkali v přípravném duelu fotbalisté Viktorie Žižkov (v pruhovaném) a Varnsdorfu. Za Pražany, které vede bývalý kouč místního SK Zdeněk Hašek, nastoupil např. i exroudnický Křeček

Tým z Kotliny si tak připsal čtvrtou výhru v zimní přípravě, kaňkou bylo rychlé zranění útočníka Halbicha. „Naštěstí to vypadá na výron v kotníku, takže by měl být za pár dní zase fit," dodal Veselý.

„My samozřejmě spokojeni být nemůžeme. Hrajeme na kvalitním povrchu, v pěkném počasí, přijedou za námi i příznivci a my předvedeme takový laxní výkon a soupeři výhru nabídneme chybami. To devalvuje činnost na tréninku. Hráči se musí odevzdat ve prospěch kolektivu. Je potřeba, abychom poskládali tým, který bude fungovat jako mužstvo. Hráči už dostali dostatek času k tomu, aby se předvedli. Musíme na hřiště dostat vítězné typy. Důraz budeme klást na disciplínu," dodal trenér Zdeněk Hašek, který se s Viktorkou představí v sobotu dopoledne v Brozanech.

Varnsdorf se do začátku jarní části FNL potká v rámci příprav ještě se třemi celky Dobrovice (20. února), Sokolov (27. února) a Chomutov (5. března).