Dvakrát se prosadil J. Slavíček a jednou Brandejs. Hosté se však nepoložili, deset minut po změně stran nejprve dorazil po standardce míč do sítě Šoufek a v 68. po rychlém brejku snížil Weber.

O deset minut později ale uklidnil domácí po akci Kala Brandejs přesně dorážející Mikas 4:2.

„Začátek byl dobrý, na soupeře jsme nalezli a brzy vedli 3:0. Tak ale nejde hrát celý zápas, takže jsme ve druhé půli chtěli držet balón, dohrát to v klidu a přidat případně nějaké další góly. Pak jsme si to ale sami zbytečně zkomplikovali a udělali z toho ještě po našich individuálních chybách drama. Třeba ten druhý gól byl názornou ukázkou, přišel po našem rohu. Jako bychom se v tu chvíli báli vyhrát. Soupeř sice ještě nezískal ani bod, ale kdo sledoval jeho zápasy, musel vidět, že prohrává jen těsně. Takže snadné to nebylo. Na druhou stranu to pro nás byla domácí splněná povinnost," dodal Jaromír Kala, který na postu trenéra vystřídal na začátku minulého týdne Mariana Řízka.

„Seběhlo se to rychle, v pondělí mi volali, že Marián skončil, v úterý jsem byl na prvním tréninku a ve středu už jsme hráli pohár v Černivi. Tam chyběli všichni útočníci, dnes pro změnu zase obránci. Nebyli Mára Polák, Kuba Kühn, Jirka Neuman i Karel Tomášek. Dáváme to ale pomalu dohromady."

Hrobce - Duchcov 4:2

•Branky: 13. a 20. J. Slavíček, 11. Brandejs, 78. Mikas - 55. Šoufek, 68. Weber, ŽK 1:4, poločas 3:0, r. Krutina, 50.
•Hrobce: Kysela - P. Slavíček, Hendrich, Matějka, Sekera - J. Slavíček (61. Mikas), Štorc, Kejval, A. Kühn - Kala, Brandejs.