V Souši, kde se nakonec finále krajského poháru hrálo, na sebe narazily nejlepší dva celky nedávno skončeného ročníku KP dospělých – první Štětí a druhý Proboštov. Svěřence Josefa Vinše dostal už v 11. minutě do vedení Tichý a zaslouženou pojistku pak přidal střídající Šmidrkal.

„No, přiznám, že v sobotu večer bych asi tvrdil, že jsme je sfoukli jak svíčku, ale teď už to samozřejmě vidím trochu jinak," usmíval se při hodnocení duelu štětský defenzivní štít Michal Šmidrkal.

SK ŠtětíZdroj: Jiří Havner

„I přesto si myslím, že jsme byli opravdu lepším týmem. První gól jsme dali po nedorozumění v jejich defenzivě, to nám v podstatě darovali, no a druhý jsem po centru Lukáše Stejskala dal já, když jsem přehodil gólmana," dodal autor poslední branky finále Michal Šmidrkal, který byl po podzimní části přeboru na odchodu do SK Hrobce. „To už teď ale není na pořadu dne," vyloučil Šmidrkal převlékání dresů.

„Od začátku bylo znát, že letošní sezónu chceme uzavřít vítězstvím. Byli jsme lepším týmem a pohár zaslouženě získali do svých rukou. Proboštov měl určité úseky utkání, kdy se zdálo, že by mohl mít šanci ještě uspět, ale soustředěná hra naší jedenáctky to neumožnila. Toto už byl definitivní konec veleúspěšné sezóny mužstva dospělých. Vítězství v přeboru a obhajoba poháru se bude v historii štětského fotbalu řadit k těm nejúspěšnějším rokům. Celý tým bez rozdílu zaslouží pochvalu a poděkování," zhodnotil duel na klubovém webu štětský sekretář Milan Plíšek.

Divizního nováčka čeká první mistrovský duel 13. srpna, kdy se představí v Novém Boru.

SK Štětí – TJ Proboštov 2:0

●Branky: 11. Tichý, 71. Šmidrkal, ŽK 2:4, poločas 1:0, r. Zavadil, 70.
●Štětí: Michovský – Ransdorf (22. Čámský), Vacek, Šimral, Mencl (46. Šmidrkal) – Kucler (59. Poráč), Slanička, Malák, Stejskal – Belák (74. J. Grepl), Tichý (46. Hrdý).