Už v páté minutě unikl hrobecké obraně a po kličce gólmanovi skóroval do prázdné branky – 0:1. V 15. minutě se situace opakovala jen s tím rozdílem, že Tůma po svém úniku předložil míč před prázdnou Kotěšovskému.

A v 17. minutě to bylo jako přes kopírák – míč za obranu, únik, obhození brankáře a zasunutí míče do sítě. Domácí snížili po standardce Poláka, který našel Brandejse a po jeho přiklepnutí se prosadil dorážející Matoušek – 1:3. Po půlhodině hry zahodil tutovku ze tří kroků Kala a Bílina v závěru půle trestala. Tůma si na hranici vápna přehodil míč z pravačky na levačku a zamířil přesně „za háčky" – 1:4.

Krátce po přestávce vyslal Záhradský do úniku Barana a ten napodobil Tůmu – 1:5. Hrobečtí sice měli převahu, šance (Polák, Mikas, Brandejs, Kala, Hála, Slavíček), ale skórovat se jim podařilo pouze jednou, kdy Kalův únik zakončil v 67. minutě Brandejs.

„Jak zhodnotit takový zápas? Bílina vyhrála zaslouženě. Od nás to byl vyloženě trapný výkon, jinak to snad ani nejde pojmenovat. To nemělo ani parametry okresního přeboru. Soupeři jsme po hrubých
individuálních chybách nabídli na podnose tříbrankové vedení. Ve zbytku zápasu se nám nic nedařilo, bylo to mrtvé," nemohl být spokojený hrobecký kouč Jaromír Kala.

„Kombinačně na tom byl soupeř určitě lépe, individuálně také, ale zápas podle mě rozhodla naše větší bojovnost, větší chuť vyhrát," zhodnotil duel bílinský trenér Dušan Záhradský.

Také v dalším kole se Hrobce představí na domácím trávníku, v sobotu dopoledne přivítají zachraňující se Modrou.

Hrobce - Bílina 2:5

Branky: Matoušek, Brandejs – Tůma 3, Beran, Kotěšovský, ŽK 1:2, poločas 1:4, r. Černý, 80.
Hrobce: Kysela – Hendrich (46. Slavíček), Matoušek, Neuman, Hála – Polák, Kejval (54. J. Kühn), Brandejs, A. Kühn – Mikas, Kala.