Domácí přečkali v duelu 18. kola krajského přeboru první šanci soupeře (standardka Eiselta) a udeřili v 15. minutě. Brožík vyslal do úniku Mikase, tomu ještě zabránil ve skórování vyběhnuvší gólman, po srážce se však dostal míč ke Kalovi, který levačkou přeloboval dobíhající obránce 1:0. O chvíli později po nedorozumění ve spořické defenzivě hledal spoluhráče ve vápně J. Slavíček, nikoho však nenašel.

Hosté byli aktivnější, zahrávali také více standardek. Ve 30. minutě hlavičkoval u tyče těsně mimo Vrba, o chvíli později pálil z první Zralík, ale našel jen připraveného Kyselu. Srovnáno bylo dvě minuty před poločasem, kdy domácí gólman první šanci soupeře po centru zlikvidoval, ale na dorážku Šlajchrta byl krátký 1:1. Pak ještě Hrobečtí přečkali příležitost Eiselta, ovšem další ztrátu míče ve středu pole Spořice potrestaly. Zralík dal pod sebe a nabíhající Doksanský se z dvacítky trefil parádně 1:2.

Individuální akcí se pak v 53. minutě blýskl na druhé straně Kala a levačkou přidal už svůj šestý jarní gól 2:2. Jenže radost domácích netrvalo dlouho, Eiselt nabídnutou šanci využil 2:3. Ani spořická obrana nebyla bez chyb, to bylo patrné v 57. minutě, kdy si na střílenou přihrávku Brožíka naběhl Polák a jemnou tečí opět srovnal.

S přibývajícím časem se na hřišti začínalo jiskřit. Čtvrthodinky před koncem neudržel nervy na uzdě faulovaný Polák a musel předčasně ze hřiště. V 79. šel za míčem střídající Sekera, srazil se mimo vápno s gólmanem, který zůstal chvíli na zemi, aby poté „obživl" a vyrazil za domácím útočníkem. Po následné strkanici mohl děkovat shovívavému sudímu, že neviděl červenou kartu také.

V 83. minutě se dostal po pravé straně na dostřel hostující branky J. Slavíček, pálil však vysoko nad. Rozhodnutí padlo vzápětí. Hrubici v hrobecké obraně potrestal Vrba 3:4.

„Hostující tým vyhrál naprosto zaslouženě. Spořice byly v poli agresivnější, lépe kombinovaly. Nám to asi na té horké umělce nejde, je to bez pohybu. Už v přátelácích jsme běhali jako někde na pouti. Dnes jsme v prvním poločase nepředvedli vůbec nic, ve druhém se to trochu zlepšilo. Jenže dohráváme zase v deseti, když jsme nedisciplinovaní. Přišlo vynucené střídání a bohužel hráč, co tam šel, udělal chybu. Oproti minulému zápasu je to jako nebe a dudy. Dnes jsme si nezasloužili ani bod," byl na hráče rozezlený kouč domácích Marián Řížek. „Utkání bylo pěkné, líbilo se mi. Dneska jsme měli toho štěstíčka víc my. Jsme spokojení," dodal trenér vítězů Pavel Svoboda.

Hrobce-Roudnice - Spořice 3:4

Branky:15. a 53. Kala, 57. Polák - 43. Šlajchrt, 45. Doksanský, 56. Eiselt, 84. Vrba. Rozhodčí: Černý. Poločas: 1:2. ŽK: 2:2. ČK: Polák (H.). Diváci: 65.
Hrobce: Kysela - Hendrich, Neuman, Hora - J. Slavíček, Polák, Štorc, Mikas (67. Sekera), P. Slavíček (83. Bartůněk) - Brožík, Kala.