Navíc v poslední minutě po rohu inkasovali. Ve druhé půli se favorit zlepšil a v generálce před startem mistrovských soutěží vyhrál 4:1.

„Byl to zápas rozdílných poločasů. V tom prvním jsme dominovali a vytvářeli si šance, ve druhém jsme nepochopitelně ustoupili od naší hry a přenechali iniciativu soupeři. Zápas se lámal na konci prvního poločasu, kdy jsme za stavu 1:0 trefili tyčku a nedali několik šancí a naopak z ojedinělého rohu soupeře jsme inkasovali gól do šatny na 1:1.

Tyto zápasy jsou pro nás strašně důležité, protože hráči vidí, že náš způsob hry nese ovoce a současně soupeř divizní úrovně dokáže krutě potrestat každé naše zaváhání či nekoncentraci. Pro nás je to dobrá facka na probrání před prvním mistrovským zápasem, který nás čeká příští týden doma proti Štětí," zhodnotil duel hrobecký trenér Jaromír Kala.

„Soupeř začal velmi dobře, postupem času jsme přebírali iniciativu, vytvářeli si mnoho šancí a přidali jsme góly po kombinačních akcích.

Hrálo se na skvělé umělce, utkání mělo náboj, kromě nemocných Zuskina a Houžvičky jsme prostřídali zbytek týmu včetně Honcharenka z Ukrajiny. Byla to dobrá příprava na první mistrák. Kluci k zimní přípravě přistoupili zodpovědně, teď už jim budeme přát, aby to dokázali zúročit v mistrácích," dodal pro klubové stránky kouč vítězů Jiří Kabyl.

Hrobce - Libiš 1:4

•Branky: Hála – Baratynskyy 2, Chlapec, Čadek, poločas 1:1, r. Holec, 40.
•Hrobce: Kysela – Hendrich, Polák, J. Kühn, Hála – A. Kühn, Kejval, Brandejs – J. Slavíček, Mikas (60. Matoušek), Kala.