Ve 24. minutě dostal domácí tým do vedení z pokutového kopu Brandejs. V 37. minutě hosté využili nedůraz na polovině, míč se dostal k Orltovi, který obešel i gólmana a zasunul do odkryté branky – 1:1. Před koncem poločasu si ale na roh A. Kühna naskočil Neuman a Hrobce znovu vedly – 2:1. Krátce po změně stran ale hosté opět srovnali, přesně hlavičkoval Jelen. Čtvrthodinky před koncem vyškolil srbickou obranu Brandejs, po zasekávačce předložil míč nabíhajícímu Kalovi, který nedal zkušenému Diveckému šanci.

Když už se zdálo, že domácí získají skalp na jaře rozjetého soupeře, tak nečekaně inkasovali. Po rohovém kopu z malého vápna srovnal Jelen. V penaltovém rozstřelu nejprve na straně domácích selhal Polák, v poslední sérii pak Kala.

„Pro nás je tento výsledek zklamáním. I přesto, že pro soupeře se jednalo o první jarní ztrátu. Bohužel se nám celý zápas nepodařilo najít správný rytmus, vázla nám kombinace a byli jsme nedůrazní. V prvním poločase jsme ze dvou rohů vytěžili vedení 2:1, gól jsme soupeři věnovali vlastní individuální chybou. V poločase druhém jsme naopak dva rohové kopy nepokryli a o výhru přišli. I takový je fotbal. Musíme pokračovat v práci a přidávat body dosažené kvalitnějším výkonem než byl ten sobotní," dodal trenér SK Hrobce Jaromír Kala.

„Byl to vyrovnaný zápas, ta remíza po devadesáti minutách byla asi zasloužená. Prospali jsme první poločas, pak jsme byli šťastnější v penaltách. Utkání to ale bylo kvalitní," poznamenal trenér hostujícího týmu Martin Luger.

Hrobce - Srbice 3:4 po pen.

•Branky: 24. Brandejs z pk., 39. Neuman, 73. Kala – 37. Orlt, 50. a 90. Jelen, poločas 2:1, ŽK 3:3, r. Fencl, 80.
•Hrobce: Lukeš – Hendrich, Matoušek, Polák, J. Kühn (64. Štorc) – Kejval, A. Kühn (82. Tomášek), Polák – Slavíček (61. Mikas), Brandejs, Kala.