Za zmínku stála v prvním poločase strkanice na hřišti, která se ale obešla bez dalších následků. „Hrál se bojovný fotbal, hosté si vytvořili dvě šance. My jsme se těžko dostávali přes jejich dobrou obranu," dal se do hodnocení duelu kouč Neštěmic Martin Beran.

Klíč ke vstřelení úvodní trefy, která pohne ledy, našel až Stehlík, který uklidil do brány centr z levé strany v podání Kroka. „Hráli jsme aktivně a posunuli hru k jejich vápnu. Od první branky se hrál výborný fotbal, hosté se na nás tlačili, ale naše obrana spolehlivě fungovala. Velmi dobře zachytal Bakiu, který se nebál chodit do soubojů," pochválil trenér Beran strážce neštěmické svatyně.

Vedení vydrželo domácím až do 67. minuty, kdy padla vyrovnávací trefa. „Bylo to po standardní situaci, hosté míč uklidili do brány. To nás ale nerozhodilo a pořád jsme se snažili tlačit dopředu," ocenil Beran. Neuběhlo ani pět minut a skóre se měnilo v utkání naposledy. Na triko si to vzal dalekonosnou ranou Paseka, který se do míče opřel.

„Tipuji, že to bylo z takových 35 až 40 metrů, míč ve vzduchu zaplaval a skončil v bráně. V přípravě na zápas jsme se na to zaměřili a posunuli si míč při střelbě dále od brány. To se nám nakonec vyplatilo při vítězné trefě," radoval se trenér Beran.

Pojistku mohl přidat rychlonohý štírek Krok, který ale své sólo tváří tvář brankáři nedotáhl do konce. „Ve zbytku utkání jsme Štětí nepustili do šance, měli jen dvě standardky, kdy vytáhli brankáře ven, ale nebylo jim to nic platné. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Se silnějším soupeřem rostou i naše výkony," uzavřel spokojený Beran.

S jeho hodnocením až tak nesouhlasil ve svém komentáři štětský sekretář Milan Plíšek.

„Zápas moc pohledný nebyl. Rozměry hřiště tomu nepřidaly. Domácí vsadili na bojovnost, která slavila úspěch. Když už se zdálo, že zvedáme hlavu, tak uděláme chybu a domácí znova nabijeme. Za týden v posledním podzimním kole přivítáme doma Louny, které mají formu a o tomto víkendu ji potvrdily výhrou nad Blšany. Mobilizujme všechny síly, a i když někteří hráči jsou zraněni, tak najděme poslední síly a pokusme se tento rok zakončit dobrým výkonem okořeněným výhrou."  

Neštěmice - Štětí 2:1

Branky: Stehlík, Paseka – Belák, ŽK 4:3, poločas 0:0, r. Moder, 100.
Štětí: Michovský – Poráč, Šmidrkal (17. Rejman), Ransdorf, Mencl – Kucler, Slanička, Malák, Stejskal – Tichý, Belák (80. Srba).