Hosté byli v úvodu lepší, ale s ukazatelem skóre se jim pohnout nepovedlo. To domácí byli produktivní. V 10. minutě našel Mikas rozběhnutého Kalu a Čermák neměl nárok – 1:0.

O čtyři minuty později zvyšoval pěknou střelou J. Slavíček. Neštěmice pak rozehrávaly z kruhu, ale tak nešťastně, že míč doputoval k Mikasovi, jehož tečovaný pokus skončil v síti potřetí.

V závěru poločasu se hosté ze šoku probrali, pár akcí sice nedotáhli do konce, ale ve 37. minutě prošel po pravé straně do vápna Lehký a vykřesal svému týmu naději. Jenže v poslední minutě unikl Mikas a zkušeně zakončil – 4:1.

Když v 51. minutě po pěkné kombinační akci Hendrich – J. Slavíček – A. Kühn dával hlavou Polák na 5:1, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Tak snadné to ale Hrobečtí neměli.

Nejprve se parádně trefil Křivan a v 89. z levé strany překonal přízemní střelou Kyselu Krok. V nastavení ještě proměnil stejný hráč penaltu po nastřelené ruce Hendricha. Víc už toho ale celek z Ústecka nestihl.

„Do zápasu jsme vstoupili trochu laxně, soupeř nás v prvních minutách přehrával. Potom jsme ale po domluvě hlavně středním halvům zlepšili hru, roztáhli to, přišly pasy, byla tam sklepávání míčů a zaslouženě jsme se dostali do vedení 3:0. Pak se ale kluci trochu ukolébali a soupeř snížil, naštěstí se nám podařilo dát do půle ještě jeden gól. Ten poločasový výsledek byl skvělý. Jenže už za stavu 5:1 jsme začali dělat chyby. Jdeme do přečíslení, ale nezakončujeme to. Dovolíme soupeři stáhnout na 5:4, to je nepochopitelné. Přitom hráčům stále opakujeme, že konec vždycky přijde až píšťalkou rozhodčího. Třeba v 96. minutě, pak si mohou dělat, co chtějí. Na hřišti ale ne. Ne pokaždé dáme pět gólů, jindy by se nám to asi vymstilo," uvědomuje si kouč domácích Marián Řízek.

Hrobce - Neštěmice 5:4

•Branky: 10. Kala, 14. J. Slavíček, 15. a 45. Mikas, 51. Polák – 37. Lehký, 58. Křivan, 89. a 92. z pen. Krok, ŽK 2:5, poločas 4:1, r. Karrmann, 80.
•Hrobce: Kysela – Hendrich, Matějka, Neuman, J. Kühn – J. Slavíček, Polák, A. Kühn (83. Matuszewski), Tomášek (75. Sekera) – Mikas, Kala (65. P. Slavíček).