Na druhé straně unikl po levé straně Petráškovi rychlonohý Martan, který hledal ve vápně Mikiniče. Ten naštěstí pro domácí míč ve skluzu netrefil přesně. Roudnice odpověděla centrem Křečka a pokusem Holuba. Ve 26. minutě mohli jít hosté do vedení, po vyhraném souboji ve středu pole následovala ulička na rozběhnutého Martana. Ten volil v koncovce technickou střelu, ale z vápna se mezi tyče netrefil. Po půlhodině vyzkoušel z pravé strany Fendricha Čížek, ani on však ukazatelem skóre nepohnul. Pět minut před poločasem přenesl pěkně hru Křeček a Šraga z levé strany chtěl zaskočil gólmana. To se mu však povedlo až na konci první pětačtyřicetiminutovky. Z rohového kopu zakroutil míč do malého vápna, kde ho Fendrich neudržel a hodil si ho nešťastně do branky.

Po změně stran zahrozili po standardce Šragy znovu jako první domácí, Kalaš ale hlavičkoval jen do středu. V 59. minutě dal z hranice vápna míči opačnou rotaci hostující kapitán Kotiš, takže Pechatý ani nemusel zasahovat. A v 70. nebyl pokus Daníčka nebezpečný. Pojistit roudnické vedení měl po technické parádě Křeček, pravačkou dal těsně mimo. V poslední minutě mohlo být srovnáno. Od postranní čáry dokázal odcentrovat Kotiš, následovala hlavička jednoho z Varnsdorfských, překonaného Pechatého ale zastoupil Veselý.

„Vyhrát nad mužstvem, které je po podzimu třetí, v minulé sezóně bylo páté, je samozřejmě pro hráče cenné a je to povzbuzení do další práce. Samozřejmě to naše uspokojení kazí zranění Honzy Svátka. Uvidíme, jak dopadne vyšetření. Pokud by to bylo na delší dobu, asi bychom někoho na pozici středního útočníka hledali. Na druhou stranu Honza Kalaš jde nahoru, dnes odehrál dobrý zápas. A chyběl i Jirka Kabele, další klíčový útočník, který měl angínu.

Potěšila nula vzadu. Soupeři jsme nic většího nepovolili. V první půli tam měl snad pouze jeden brejk a jeden přeběh ze strany. Na konci mohl sice vyrovnat, naštěstí to vyhlavičkoval Jirka Veselý. Nyní nás čeká první mistrák. Sestava? Nebudeme měnit to, co nám funguje. Budu dávat šanci těm, kteří si to zaslouží a pravidelně trénují," dodal domácí kouč Zdeněk Hašek.

„Sice jsme prohráli, ale já jsem spokojený, že jsme zápas na skvělém terénu a proti výbornému soupeři absolvovali. Ta spokojenost může mít více podob. Některým hráčům dělal problém terén i pohyb soupeře, který byl agresivnější, ale hrál fair play. To nám týden před odvetami něco ukázalo. Podle mých představ jsme odehráli tak posledních třicet minut. Alespoň si někteří uvědomí, že hrát na pohodu nestačí. To bychom v tabulce nebyli tam, kde jsme. Každé utkání k něčemu slouží," poznamenal trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Roudnice - Varnsdorf 1:0

Branka: 45. Šraga, ŽK Breite (V.), r. Váňa, poločas 1:0, 80.

Roudnice: Pechatý - Šimkovský, Petrášek, Veselý, Šraga - Mareš (81. Krystan) Křeček, Holub - Čížek (64. Mujagič), Svátek (12. Kalaš), Kučera (72. Verbíř).

Varnsdorf: I. poločas: Fendrich - Mach, Kouřil, Zbrožek, Tvaroha - Mikinič, Kotiš, Cana, Breite - Schubert - Martan. II. poločas: Fendrich - Tvaroha, Zieris, Kouřil, Jakubovský - Volf, Kotiš, Cana (62. Halbich), Breite - Jurča, Daníček.