„Z tohoto pohledu je pro nás remíza zklamáním," prohlásil kouč Neštěmic Martin Beran.

V hodně pozměněné sestavě nezachytili domácí fotbalisté úvod a po pěti minutách prohrávali. „Krajní obránce udělal chybu, hosté byli ve všech směrech lepší. Ve 32. minutě se akce opakovala po centru ze strany to bylo už 0:2," popisoval nepříznivý vývoj kouč Beran. Ani to hráče Neštěmic ze spánku neprobudilo a dál se prali více sami se sebou než se soupeřem. „Vypadalo to s námi zle. Naštěstí těsně před odchodem do kabin vysunul Klier Paseku a ten míč uklidil do brány," prohlásil kormidelník Českého lva.

Snížení udělalo s domácími divy a po skvělém zákroku Drába se do Hrobeckých pořádně zakousli a nepustili. „Měli jsme obrovský tlak, Svoboda a později i Paseka šli sami na bránu, ale nedali. Vyrovnání zařídil prvním dotekem s míčem sedmnáctiletý Dvořák," radoval se Beran.

Po hodině hry se tak začínalo pěkně od nuly a Neštěmice měly navrch. „Byl to festival zahozených šancí, dvě měl Lukáš Krok, soupeře jsme přehrávali, ale chyběla tomu ještě jedna trefa. Z tohoto pohledu je to pro nás zklamání, v penaltové loterii jsme získali bod navíc. Díky bohu za něj," uzavřel lodivod Beran.

„První půli jsme měli famózní, po dvou totožných akcích, kdy Kala našel Neumana, jsme vedli. Naší jedinou chybičku bohužel domácí do přestávky potrestali. Za stavu 1:2 měl tutovku Mára Polák, ovšem nedal. Na začátku druhého poločasu se po druhé žluté nechal vyloučit Vít Kala a Neštěmice šly do tlaku. I díky Kyselovi v bráně jsme to nějak ubránili, ale i když pak při penaltách dělal, co mohl, už jsme ten bod navíc nezískali. Neproměnili jsme celkem čtyři, což je dost. Ale vezeme něco z venku, což se počítá. Je ale třeba to potvrdit za týden, kdy hostíme Modlany," poznamenal stoper Hrobeckých Karel Mikas.      

Neštěmice - Hrobce 3:2 pk

Branky: Paseka, Dvořák – Neuman 2, ŽK 2:3, ČK Kala (Hr.), poločas 1:2, r. Černý, 170.
Hrobce-Roudnice: Kysela – Hendrich, Mikas, Hora, Púčala – J. Slavíček (46. Sekera), Polák, Štorc, Kala – Neuman, Brožík (65. P. Slavíček).