Baník šel do vedení ve 14. minutě, když střelu T. Vavrince brankář Michovský vyrazil k volnému Kupkovi, který neměl problém dopravit balón do sítě – 1:0. Hned z výkopu ale hosté udeřili také. Na konci rychlé akce stál Slanička, který poslal tvrdou přesnou střelu k tyči – 1:1.

Ve 38. minutě pak svůj skvělý výkon hosté korunovali druhou brankou. Centr Beláka našel volného Stejskala a kapitán hostí bez problémů skóroval – 1:2. Domácí sice reklamovali ofsajd, ale marně. Navíc Tesařík za důrazné protesty uviděl žlutou kartu.

Hosté byli v prvním poločase lepší. Modlany několikrát podržel Hanus. Domácí brankář měl navíc dobře postavené „zařízení". Tyče jeho branky zazvonily hned třikrát. Modlany si kromě gólu vypracovaly v rychlém a pohledném utkání v první půli ještě dvě velké šance. V obou se ocitl T. Vavrinec. Při první ho vychytal Michovský, při druhé netrefil branku.

I po změně stran zápas pokračoval ve svižném tempu. Bylo vidět, že hrají celky ze špičky. Hosté měli několik možností zvýšit svůj náskok, ale nebyli přesní v zakončení, a pokud už trefili domácí branku, Hanus byl na místě. Modlany zahrozily až po čtvrt hodině, kdy Salák vyslal do brejku J. Vavrince, jehož první ránu Michovský vyrazil a dorážku poslal modlanský rychlík vedle.

Snahu Baníku o vyrovnání korunoval drzý průnik Kuncla do vápna. Obraně nezbylo nic jiného, než zatáhnou za záchrannou brzdu, v tomto případě za Kunclův dres a dvanáct minut před koncem se kopala penalta. Zkušený Doležal opět osvědčil skvělou kopací techniku a vyrovnal na 2:2.

V 89. minutě strhl výhru na stranu domácích Karlík. Jeho průnik mezi trojicí obránců a nádherná rána do sítě vzedmuly vlnu nadšení na hřišti i v hledišti – 3:2.

Střelec se dříve, než se spoluhráči šel podělit o svoji radost s fanoušky domácích.

„Namlsala mě branka, kterou jsem dal v minulém kole v Blšanech. Tak krásně jsem to dneska sice netrefil, ale taky to nebylo špatný, že?" usmíval se po zápase domácí kapitán. Hosté se už na odpověď nevzmohli. Nepomohl jim ani roh ve druhé minutě nastavení, při kterém se do vápna vydal i brankář Michovský. Baník díky výhře přeskočil o bod svého soupeře a bodově se srovnal s druhými Louny.

„S domácím celkem jsme sehráli vyrovnanou partii, ve které jsme si minimálně bod zasloužili. Šancí jsme měli víc, ale rozhodlo jejich neproměňování. Nezvládli jsme závěr a dvakrát chybovali. Oproti úvodním zápasům jara, kdy jsme se chlubili neprůstřelnou obranou, začínáme dostávat branky, tentokrát dokonce tři. Ztracených bodů je velká škoda, ale nejsou ještě rozhodující. Teď hrajeme doma v neděli. A pokud se nám podaří nad Horním Jiřetínem zvítězit, tak stále zůstaneme v boji o ta nejvyšší umístění," poznamenal na klubových stránkách štětský sekretář Milan Plíšek.

Modlany - Štětí 3:2

Branky: 14. Kupka, 79. Doležal (pen.), 89. P. Karlík – 15. Slanička, 38. Stejskal, ŽK 4:4, poločas 1:2, r. Trégr, 120.
Štětí: Michovský – Tůma, Šmidrkal, Šimral, Ransdorf – Kucler (79. Poráč), Malák, Slanička, Stejskal – Belák, Tichý.