Konec podzimní sezony nabídl v Hrobcích gólové hody

Hrobce – Kdo chtěl v posledním kole krajského přeboru vidět brankové hody a přišel na duel SK Hrobce-Roudnice – Rumburk, ten si pošmákl.  Domácí fotbalisté totiž porazili hostující výběr divokým výsledkem 7:5.

„Vedli jsme těsně před půlí 4:1, ale pak jsme soupeři nabídli snížení a v podstatě po rozehrání to bylo najednou 4:3.  To trochu změnilo ráz utkání, přihrávky už nebyly tak přesné, přece jen jsme znervózněli, navíc jsme pak neproměnili ani penaltu. Hosté postupně stáhli až na 5:5, ale v závěru jsme rozhodli o výhře díky Kalovi a Polákovi. Pro diváky asi dobré, ale pro trenéra na lavičce to byl blázinec," pousmál se hrající asistent domácích Karel Mikas.

„Bylo to nahoru – dolů, hodně otevřené. Je fakt, že jsme dávali pěkné branky, řádil hlavně Kala, ale dostat doma pět gólů – to je dost. Naštěstí jsme to zvládli, s podzimem můžeme být jako nováček celkem spokojeni," dodal trenér vítězů Marián Řízek.

Hrobce – Rumburk 7:5

Branky: Kala 4, Polák 2, J. Slavíček – Lehrl 2, Bandas, Šebora, Chlada, ŽK 1:4, poločas 4:3, r. Zítko, 80.
Hrobce-Roudnice: Lukeš – Hendrich, Neuman, Bartůněk, P. Slavíček – J. Slavíček (90. Sekera), Polák, Hora (50. Štorc), Kala – Mikas, Brožík.

Štětí závěr podzimu nezvládlo, podlehlo Lounům 0:1

Štětí – Závěr podzimu v nejvyšší krajské soutěži fotbalistům SK Štětí nevyšel. Po remíze s Proboštovem a prohře v Neštěmicích přišli o domácí neporazitelnost a podlehli druhým Lounům nejtěsnějším rozdílem 0:1.

O výsledku duelu se rozhodlo už v sedmé minutě, kdy se po standardní situaci prosadil hlavou Suchý. Domácí pak sice chtěli rychle odpovědět, ale do vyložených šancí se nedostávali. To ani hosté, i když Vodička trefil boční tyč a na druhé straně zastavilo těsně před poločasem střelu Stejskala břevno. Ani ve druhé půli se žádný velký tlak Štětských nekonal, takže Louny si těsné vedení pohlídaly.

PRO ZRANĚNÍ musel domácí gólman Michovský opustit hřiště předčasně.

„Poslední tři zápasy se našemu týmu příliš nepovedly. Ta tam je branková pohoda z předchozích zápasů.

Mnoho hráčů už v závěru podzimu ztratilo šťávu a nikdo další už je nedokázal nahradit. Když se k tomu ještě přidají zranění nebo absence, tak to ve výsledku znamená, že úplné čelo tabulky se vzdálilo. Před námi je však ještě celé jaro a hned v tom prvním jarním kole jedeme právě do Loun a třeba to tam může dopadnout zase obráceně," myslí na odvety domácí sekretář Milan Plíšek.

Štětí - Louny 0:1

Branka: Suchý, ŽK 1:1, poločas 0:1, r. Grimm, 150.
Štětí: Michovský (60. Doležal) – Poráč, Ransdorf, Slanička, Mencl – Tichý, Malák, Stejskal, Kucler (58. Blažek) – Rejman, Belák.