„V týdnu se nám totálně rozpadl tým, někteří hráči byli zranění a jiní měli pracovní povinnosti. Kvůli tomu jsme k soupeři jeli bez pěti hráčů základní sestavy, jen s dvojicí klasických obránců a se šesti útočníky, kteří museli nastoupit na jiných postech," vysvětloval problémy hráčů Osady kouč Petr Čítek.

V prvním poločase přitom debaklu nic nenasvědčovalo, hosté byli naopak při chuti. „Měli jsme více šancí než soupeř, šli jsme třikrát sami na brankáře, gól jsme z toho ale dát nedokázali," mrzelo kouče Střekova. A tak přišel na druhé straně trest. „Dvě minuty před přestávkou jsme dostali po chybě ve středu hřiště z brejku gól," vyprávěl trenér.

Po pauze chtěl jeho tým vyrovnat, brzy ale neměl o co hrát. „Chtěli jsme hrát aktivně, místo toho jsme ale začali vymýšlet a po další ztrátě na půlce přišel druhý gól domácích. Pak jsme dostali čtyři branky za deset minut a bylo hotovo," mrzelo Petra Čítka.

Na zkorigování výsledku už hosté neměli síly. „Někteří hráči byli bez fyzičky. Do hry pak musel nastoupit i můj asistent Holakovský, který šel za zraněného Bednáře. Mrzí mě přístup Stárka, který věděl, kolik nás bude a přesto dal přednost Velikonocům," dodal trenér Střekova.

„Pro nás to byl po těch dvou porážkách těžký zápas především po psychické stránce. Věděli jsme, že Střekov bude slabší, což se potvrdilo. Hrál zezadu, bránil ve více lidech a měl tam v první půli nějaké náznaky. Naštěstí jsme před půlí dali gól a když jsme pak přidali druhý a třetí, bylo rozhodnuto," měl jasno trenér domácích Jaromír Kala.

Hrobce - Střekov 7:0

•Branky: Brandejs 2, Slavíček, Polák, Hála, A. Kühn, Matoušek, ŽK 3:5, poločas 1:0, r. Zvonař, 80.
•Hrobce: Lukeš - Hendrich, Matoušek, Polák, Hála - Kejval, Tomášek (63. Mikas), A. Kühn - Kala, Brandejs, Slavíček (73. J. Kühn).

V úvodu šlágru kola v Krupce byli aktivnější domácí, ale Štětí se pomalu rozehrávalo a udeřilo ve 22. minutě, kdy překonal krupského gólmana Slanička. Nebezpečných situací bylo před oběma brankami poměrně dost, ale skóre se podruhé měnilo až dvě minuty před koncem normální hrací doby, kdy přidal štětskou pojistku Belák.

„Naši hráči věděli, že na zdejším hřišti je čeká těžká prověrka dosavadního průběhu soutěže. Hru domácích, spoléhajících především na rychlé útoky, jsme četli dobře a dokázali udržet čisté konto. Zásluhu na tom má jak dobrá obrana, tak i pěkné zákroky brankářů.

V zápase jsme se ale nesoustředili jen na bránění a sílu jsme ukázali i ve hře, která byla odměněna dvěma brankami. V závěru to mohlo být i více. Za tři body ze hřiště, kde se snadno nevyhrává, zaslouží mužstvo pochvalu," zhodnotil duel na klubových stránkách štětský sekretář Milan Plíšek.

Krupka - Štětí 0:2

•Branky: Slanička, Belák, ŽK 5:4, ČK Rilke (K.), poločas 0:1, r. Zavadil, 100.
•Štětí: Kloub (75. Michovský) - Kucler, Šimral, Vacek, Mencl - Poráč (75. Lelek), Hrdý, Slanička, Stejskal - Belák, Tichý.