Mečbol proměněn! Štětí si vybojovalo divizi

Štětí – Potvrzeno! Nejlepším týmem probíhajícího ročníku nejvyšší krajské soutěže dospělých jsou fotbalisté SK Štětí. Ti si zajistili postup do divize z prvního místa už v 26. kole, kdy na domácím trávníku porazili bez problémů předposlední Střekov 4:0.

23.5.2016

Štětí - Litoměřice.Foto: Václav Sedlák

Jako první pohnul ukazatelem skóre už ve druhé minutě Tichý. Přihrávku Kuclera pak využil Slanička a když v 15. minutě zvyšoval na 3:0 Kucler, byli hosté zralí na ručník. Jenže domácí se pak střelecky zasekli a další branky se diváci dočkali až v 86. minutě, kdy vystihl nepřesnou rozehrávku opět Tichý – 4:0.

Fotbalisté Štětí se vracejí do divize

„Rozuzlení celého utkání bylo velmi rychlé. Ve 13. minutě už jsme vedli 3:0 a vypadalo to, že už dnes vstřelíme stý gól sezóny. Střelecké kopačky jsme si po tomto rychlém vedení ale zase uschovali a na další branku se čekalo až do závěru. Střekov přijel s cílem nedostat moc gólů a náš tým hrál zase jen, co potřeboval," zhodnotil duel na klubových stránkách štětský sekretář Milan Plíšek.

Hráči SK Štětí mají čtyři kola před koncem dostatečný náskok čtrnácti bodů před druhým Proboštovem a v sobotu dopoledne by se měli představit v Blšanech, které se ale k víkendovému duelu do Modlan vůbec nedostavily.

Štětí - Střekov 4:0

●Branky: Tichý 2, Slanička, Kucler, ŽK 3:4, poločas 3:0, r. Nedvěd, 140.
●Štětí: Michovský – Ransdorf (23. Čámský), Šimral, Hrdý, Vacek (46. Poráč) – Kucler, Slanička (51. Grepl), Malák, Mencl (61. Lelek) – Belák (84. Šmidrkal), Tichý.

Autor: Ladislav Pokorný