V duelu měl podle předpokladů navrch výběr Štětí. Řadu šancí neproměnil, a tak se ve finále musel o výhru strachovat až do závěrečného hvizdu rozhodčího Novotného.

„Já jsem rád, že jsme se vůbec ve Štětí slezli. Původně nás bylo sedm, dva mají sádru, tři výron v kotníku, trenér nějaké osobní problémy, asistent byl s trombózou v nemocnici, v útoku nastoupil kluk, který dlouho nehrál a je po dvou bouračkách. Ten výsledek 2:1 je ještě dobrý. Ve Štětí mám docela dost kamarádů, přeji jim samozřejmě to nejlepší, ale jak už jsem říkal, ten výsledek bereme. Já jsem na kluky pyšný," přiznal po duelu kapitán Hrobeckých Marek Polák.

„My jsme to utkání neskutečně podcenili, i když se vědělo, co by mohlo být. Hráči měli v hlavách informace z týdnu. Tedy že soupeř přijet měl, neměl, pak zase měl. V první půli jsme nebyli agresivní, bylo to bez pohybu. Vedeme 2:0 a dostaneme z našeho rohu gól. Pak tam pustíme kluka na začátku druhé půle do šance. Výkon nebyl samozřejmě dobrý. Můžeme být spokojeni jen s těmi třemi body. Takové zápasy ale většinou vždycky přijdou. Naštěstí jsme ho zvládli. Teď nás čeká důležitý duel v Modlanech a tam se uvidí, jak na tom jsme," dodal trenér Josef Vinš.