„Věděli jsme, kde je síla Hrobeckých. Hosté mají rychlé protiútoky a zejména Kala je nebezpečný. A stejně ho necháme, tak jako v prvním zápase, aby nám nasázel čtyři góly," kroutil hlavou zklamaný rumburský trenér Josef Rákosník.

Do utkání nejvyšší krajské soutěže lépe vstoupili domácí. Nejprve přežili velkou šanci soupeře, ale pak udeřili z penalty, kdy faul na Chlada potrestal Havel. „Jenže po půl hodině bylo vše jinak. Nejprve Kala překvapil Bednáře, pak obrana opět zapomněla na Kalu. A třetí gól dal po další chybě Polák." Do hry se domácí vrátili po další penaltě. Havel ji sice neproměnil, ale z dorážky uspěl Bandas. „Tři minuty před koncem ale Kala završil hattrick," mrzelo Rákosníka.

Začátek druhé půle patřil opět Kalovi, který nikým nehlídaný pokořil Bednáře. „Následně po pěkné kombinaci snížil Chlada a hosté šli po červené do deseti. Kontaktní branky jsme se nedočkali. Dnes to skřípalo hlavně v obraně," přiznal Rákosník.

„Vítězství je naprosto zasloužené, dávali jsme góly po pěkných akcích. Domácím dělal problémy hlavně Kala. I v deseti jsme to pak zvládli v defenzivě skvěle. Jsme spokojeni. Hrálo se na umělce, která je snad největší v Evropě. Tady bych tedy úhlopříčky běhat nechtěl," dodal se smíchem kouč vítězů Marián Řízek.

Rumburk - Hrobce 3:5

Branky: Havel z PK, Bandas z PK, Chlada – Kala 4, Polák. Rozhodčí: Zvonař. ŽK: 3:2. ČK: Kühn (H.). Poločas: 2:4. Diváci: 50.
Hrobce-Roudnice: Kysela – Hendrich, Neuman, Kühn, Hora – J. Slavíček, Polák (89. Horký), Štorc, P. Slavíček (85. Sekera) – Brožík (80. Mikas), Kala.