Středočeši totiž budou pykat za neoprávněný start jednoho z hráčů v posledních duelech.

Tak totiž rozhodla na svém posledním zasedání STK. Na základě čl. 58, odst. l Souboru předpisů kontumuje tato utkání ČFL: Kunice    –  Sparta Praha B 0:3, Horní Měcholupy – Kunice 3:0, Kunice – Štěchovice 0:3, Kunice – Čáslav 0:3, Karlovy Vary – Kunice 3:0, Kunice – Roudnice 0:3, Kolín – Kunice 3:0, Chomutov – Kunice 3:0. STK dále předává případ Tělovýchovné jednoty Kunice a hráče Kolmistra Vladimíra ID 93121840 k dořešení DK FAČR ŘKČ.

Celek z Podřipska se díky výhře posunul se 44 body na devátou příčku tabulky a nemůže být patnáctým týmem (ten ještě sestupuje) předstižen.

„Měli jsme informace o tom, že by to tak mohlo dopadnout, ale nic jistého nebylo. Naším jediným cílem byla záchrana, vždyť po podzimu jsme ztráceli osm bodů. Tři kola před koncem je to samozřejmě úleva pro všechny, kteří se kolem roudnického fotbalu pohybují," přiznává trenér Roudnice Karel Zuna.

Jeho svěřence čekají ještě tři utkání, v sobotu hrají v Chomutově, poté hostí Admiru a soutěž zakončí v Jirnech. „Počítáme s tím, že šanci dostanou hráči, kteří nebyli tak vytěžovaní. To ovšem nic nemění na tom, že chceme skončit v tabulce co nejvýš. Na jaře patříme k nejlepším týmům a to také chceme ve zbývajících zápasech potvrdit."