VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

Roudnice musí patřit na jaře k nejlepším

Roudnice n. L. - S první polovinou soutěže nejsou vůbec spokojeni, patří jim až 16. příčka tabulky České fotbalové ligy, ale poraženeckou náladu u nich nehledejte.

7.3.2014
SDÍLEJ:

Roudnice nad Labem - Bohemians PrahaFoto: Deník/Ladislav Pokorný

Roudničtí chtějí na jaře patřit k nejlepším a zachovat třetí nejvyšší soutěž i pro další sezonu. A udělali pro to hodně. I o tom se zmínil trenér Zdeněk Hašek, který tým v listopadu přebral.

Příprava

Roudničtí v pauze nezaháleli. „Máme za sebou dva měsíce přípravy, ve středu jsme absolvovali už 48. tréninkovou jednotku. Odehráli jsme třináct přípravných zápasů, což je dost velká porce na to, abychom hráče poznali. Myslím, že po začátku, kdy jsme měnili rozestavení, hráči si zvykali na to, co po nich chci a já si je srovnával na posty, které by jim měly svědčit, jsme udělali kus práce. A je to kolektivní, hráči chtěli, pracovali, všichni pro to udělali maximum. Poslední výsledky v přípravě nejsou nahodilé a ukazuje se v nich kvalita mužstva. Samozřejmě příprava je jedna věc, mistrovská soutěž druhá, ale v současnosti jsem s herním projevem spokojený."

Kádr

Oproti podzimní části se kádr obměnil výrazně. „Když už jsem věděl, že tým převezmu, tak jsem hráčům rozdal na prosinec, kdy měli volno, individuální plány. Všichni mohli přijít do přípravy, i když asi u dvou bylo jasné, že už tady být nechtějí, či je vedení nechce. Na těch ostatních bylo, zda se dokážou v týmu udržet. Dohodli jsme se, že kádr bude zhruba osmnáctičlenný, dva gólmani plus jejich trenér, který může v případě zranění plnit roli náhradníka, protože nemáme klasické béčko ani dorost a musíme si někým pomoci. Už 6. dubna končí přestupy a hostování a od toho data už nikoho neuděláte. V tom kádru jsou všichni, kteří si to zaslouží."

DVĚ SEDMIČKY. Roudnický obránce Jakub Šimkovský (vlevo) se snaží zastavit pronikajícího Ladislava Martana.Brankáři:•Petr Pechatý (19. 11. 1991)
•Richard Brauneis (4. 5. 1990)

Obránci:
•David Šraga (6. 11. 1992)
•Tomáš Čelustka (19 .7. 1991) •Marek Hanuš (11. 10. 1993)
•Tomáš Petrášek (2. 3. 1992)
•Jiří Veselý (31. 3. 1980)
•Karel Kratochvíl (8. 6. 1982)

Záložníci:
•David Čížek (21. 10. 1992)
•Lukáš Křeček (18. 9. 1986)
•Jiří Krystan (31. 1. 1990)
•Antonín Holub (8. 3. 1986)
•Jakub Šimkovský (10. 8. 1992)
•Martin Kučera (4. 4. 1990)
•Vladislav Schön (28. 1. 1992)
•Miroslav Mareš (1. 12. 1987)

Útočníci:
•Jan Svátek (27. 5. 1983)
•Pavel Verbíř (8. 11. 1992)
•Abid Mujagič (5. 8. 1993)
•Jan Kalaš (2. 8. 1993)
•Jiří Kabele (17. 2. 1987)

Realizační tým:
Trenér: Zdeněk Hašek. Asistenti: Karel Zuna, Jiří Svátek. Trenér brankářů: Radek Lilko. Vedoucí týmu: David Lisec. Masér: Karel Zavřel.

Zranění kapitána

V poslední přípravě s Varnsdorfem špatně došlápl Jan Svátek a bude nějaký čas týmu chybět. „Honza je klasická devítka. Na ten post tady máme Honzu Kalaše, který ho střídá, ale pak už nikoho. Proto jsme v týdnu ještě zkoušeli jednoho hráče. Svátek jde na operaci, artroskopicky mu vyčistí koleno od úlomku menisku. Počítáme, že by se mohl do čtyř týdnů zapojit do přípravy. Před časem se po podobném zranění nastoupil do mistrovského zápasu jeden z fotbalistů Slavie už po 21 dnech. Honza je kapitán, lídr, jeden z nejzkušenějších hráčů mužstva, takže i z tohoto pohledu budeme dělat vše pro to, aby se do týmu, co nejdříve vrátil.

Příchody zima 2014: Petr Pechatý, David Šraga, Abid Mujagič, Pavel Verbíř (všichni FK Teplice), Tomáš Čelůstka (Bohemians 1905), Marek Hanuš (FK Příbram), Jiří Veselý (TJ Kunice), David Čížek, Jiří Kabele (SK Kladno), Aleš Křeček (Zbrojovka Brno), Antonín Holub (Baník Sokolov), Jiří Krystan (Jablonec nad Jizerou), Jan Kalaš (Neratovice), Richard Brauneis (ukončení hostování FK Bohemians Praha).

Odchody zima 2014:
Pokorný, Chalupa, T. Kučera, Pavlíček, J. Leibl, M. Leibl, Brandejs, Hrdlička, Tichý, Ansuma, Križan, Kešner, Bojčuk.

Zápasy

Roudnice odehrála celkem 13 zápasů. „Na úvod přišla prohra s Mostem 0:1. Byl to pro nás začátek. Docela by mě zajímalo, jak by ta konfrontace vypadala dnes. Nejhůř pro nás výsledkově vyzněl zápas v Jablonci, kde jsme zkoušeli hodně věcí, ale prohráli jsme 5:1 s ligou. Herně to bylo asi nejhorší s Litoměřicemi, kdy ten výsledek měl být jiný. Když to ale sečtu, tak s divizí a jedním krajským přeborem máme z pěti zápasů skóre 19:1. Rozdíl mezi divizí a třetí ligou je velký.

Příprava:Roudnice – Most 0:1, Louňovice 3:1 (branky: Kalaš, Verbíř, Šimkovský), Jablonec n. N. 1:5 (Šraga), Teplice 1:2 (Křeček), Štětí 5:0 (Schön 2, Svátek, Liška, Kabele), Jablonec n. Jiz. 4:0 (Svátek 2, Liška, Mujagič), Kunice 2:3 (Svátek, Liška), Litoměřice 1:0 (Dvořák), Žižkov 1:1 (Šraga), Příbram 0:1, Nový Bor 6:0 (Kratochvíl 2, Mujagič, Verbíř, Macháček), FC Bohemians Praha 2:1 (Křeček 2), Varnsdorf 1:0 (Šraga). 

Pro mě jsou podstatné zápasy s II. ligou. Odehráli jsme je solidně proti spodku, což je Střížkov, středu tabulky, tedy Žižkovu i vršku, tedy Varnsdorfu. To jsou utkání, která signalizují, jestli to mužstvo má sílu. S ligou je to něco jiného, i když ani s Teplicemi jsme neodehráli tak špatný zápas.

Ovšem bylo to na umělce. Na velkém hřišti s přírodní trávou by si s námi asi ten tým poradil jinak. Ale celkově jsem s výsledky v přípravě i s přístupem hráčů spokojený. Pochopili, že když nebudou plnit, co mají, tak budou střídat třeba ve 20., 30. minutě. Musí zkrátka vždy odvést maximum. Jestli se daří, to už je pak jiná věc."

Tréninky

Roudnice trénuje pětkrát týdně, někdy i dopoledne, což nebývalo zvykem. „V mužstvu máme hodně hráčů, kteří chodí do školy nebo se fotbalu věnují tak, že to nevadí jejich zaměstnání. Dopolední tréninky neabsolvuje celé mužstvo, ale třeba 14 15 lidí tady mám. Nemůže být třeba Jirka Veselý, který je učitelem, nechodí Karel Kratochvíl, který je dopoledne pracovně zaneprázdněný. Ale trénuje většina, která se chce fotbalu věnovat a vidí, že ta konkurence tady je. Chtějí se zlepšovat. Hráče rozvíjíme, chceme pracovat koncepčně."

Nějaké finance hráči dostanou, na „uživení" to ale asi nebude. „Co znamená na uživení? Já říkám jednu věc. Pokud hráč vyjde z juniorky, je mladý, bydlí třeba u rodičů, kteří se o něj postarají, tak by měl místo vojny dva roky pracovat na tom, aby se prosadil do profesionálního fotbalu. Pokud se to nepodaří, tak by skončil a šel hrát nižší soutěž třeba za práci, protože i to je docela složité. Měl by fotbal jako koníčka. To má sice každý, ale někdo se tím živí, jiný jen přiživuje. Víme, že peněz je málo, utáhnout klub je těžké. Máme tedy nastavena nějaká pravidla a vedení se zatím všechno snaží plnit.

Odolnost

Každý hráč je podle Haška jako akumulátor. „Čím víc trénuje, tím víc se nabíjí. V minulosti prý v zimě roudničtí fotbalisté měli častá zranění či nemoci. Já říkám, že se zraní nepřipravený hráč. Každý o sebe musí dbát. U nás kluci berou vitamíny, pokud se objevila nějaká chřipka, hned se to řešilo. I proto se nám zranění vyhýbala. Tedy až na Honzu Svátka, ale to je smůla, to se stane. Jinak podle účasti na tréninku máme absence minimální."

Cíle

Cílem je záchrana. „Připravujeme se tak, abychom byli kvalitativně špička ČFL či spodek druhé ligy. Měli bychom patřit mezi tři, čtyři týmy, které na jaře udělají nejvíc bodů. To nás může zachránit. Jdeme v uvozovkách do války s tím, že máme 17 bitev. Nemusíme všechny vyhrát, ale když jich vyhrajeme deset, vyhrajeme válku. Neřeším, že jdeme zápas od zápasu. Začátek máme těžký. Domažlice, pak do Kolína, který má ambice a je farmou Mladé Boleslavi a doma nepříjemná Chrudim. Sleduji jak posiluje Admira, Meteor a další, zkrátka nikdo nechce sestoupit. Pro mě jsou jasná asi dvě mužstva, tedy Strakonice a Horní Měcholupy. My pod sebe musíme dostat ještě dva týmy. Soutěž je dlouhá, projeví se, jak je kdo trénovaný. Jak jsem zmínil, po 6. dubnu si nikdo nikým nepomůže, tedy kromě farem. Zase tím může být třeba ovlivněný konec soutěže, liga končí dřív a nikdo asi nebude držet hráče jen kvůli tomu, aby šel na pomoc farmě. Ale soustředíme se na sebe, chceme si to uhrát. Neřeším, jestli budou na sestupových příčkách ligy moravské mančafty. Zázemí, chuť pracovat to všechno v Roudnici je a žene nás to dopředu."

Doma v sobotu

Na jaře bude hrát Roudnice domácí zápasy v sobotu. „Nerad měním věci, které fungují. Tady to byla neděle, lidi chodili. Teď se to změnilo, prý některé nižší soutěže v okolí se budou hrát v neděli, takže by se ti případní fandové okolních klubů mohli přijít podívat. To ukáže čas. Pro mě je důležité, aby mužstvo ukázalo na hřišti chuť. Musí divákům něco nabídnout. Ti nesmí mít pocit, že to sem přijel někdo odchodit. Jsem ale až trochu alergický na to, když mi někdo řekne, že sem na fotbal nejde proto, že tu nehrají hráči z Roudnice. To by nechodili ani na některé týmy v lize. Ale každopádně chceme, aby hráči věděli, za koho hrají, měli k Roudnici vztah, něco na trávníku předvedli a odměnou jim pak budou ti diváci, kteří na ně začnou chodit."

Autor: Ladislav Pokorný

7.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka100 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadujeme: spolehlivost, pracovitost, flexibilitu, bezúhonost, příjemné vystupování, - práce na PC (Excel, Word), výhodou znalost programu Pohoda , - nutné - řidičský průkaz skupina B, - praxe v oboru admistrativy je předností, znalost cizích jazyků (AJ nebo NJ) výhodou, Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem.. Pracoviště: Gerhard horejsek a spol., s.r.o. - u terezínské křižovatky, terezín, U Terezínské křižovatky, č.p. č.e. 161, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Gerhard Horejsek, .

2444 - Úředníci jinde neuvedení vedoucí provozu.22 000 Kč

Úředníci jinde neuvedení vedoucí provozu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: Maturita, technické vzdělání, nebo dlouhodobá praxe na podobné pozici. Schopnost samostatně a zodpovědně vykonávat popsané úkoly. Zkušenosti s vedením lidí. Zručnost. Schopnost základních oprav v rámci domu. Znalost práce s Word a Excel. Připravenost řešit havarijní situace i mimo základní pracovní dobu. Trestní bezúhonnost. Příjemné jednání a vystupování. Vztah k lidem s nemocí. Souznění se základní myšlenkou hospice. Náplň práce: Vedoucí provozu v hospici řídí provozní úsek - kuchyň, údržba, úklid a prádelna. Zajišťuje provozně technické revize, periodické kontroly (výtahy, vzduchotechnika, požární signalizace, Lapol, žebříky, hromosvody, plynová zařízení, elektrické spotřebiče a další). Spolupracuje s pracovníkem BOZP a PO na periodických školeních a dalších úkonech s bezpečností provozu souvisejících. Spolupracuje úzce s ostatními pracovníky středního managementu (vedoucí lékař, vrchní sestra, ekonom) tak, aby základní činnost hospice fungovala hladce a bez rizik. Má na starost vozový park (STK, běžná údržba). Nakupuje materiál a přístroje pro svůj úsek, eviduje záruční listy, vyřizuje reklamace. Občas veze hospicového pacienta na nějaké vyšetření, nebo vyřízení záležitostí. Vykonává další činnosti potřebné pro hladký průběh chodu hospice., výběrové řízení. Určitá flexibilita pracovní doby, 5 týdnů dovolené, obědy za zaměstnaneckou cenu. Jak se přihlásit: motivační dopis + životopis emailem, v týdnu od 26.3. bude probíhat. Pracoviště: Hospic sv. štěpána, z.s., Rybářské náměstí, č.p. 662, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Monika Marková, +420 416 733 185;604 118 985.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: spolehlivost, pracovitost, flexibilita, zručnost, bezúhonnost, nutný řidičský průkaz skupiny B, řidičský průkaz na vysokozdvižný vozík, výhodou svářečské zkoušky, Skladník ve stavebninách - výdej stavebního materiálu, částečný úklid a údržba skladu, oprava palet, Způsob kontaktování zaměstnavatele: telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Gerhard horejsek a spol., s.r.o. - u terezínské křižovatky, terezín, U Terezínské křižovatky, č.p. č.e. 161, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Radek Kauschitz, +420 602 405 023.

2465 - Pracovníci pro ruční mytí vozidel mytí aut.80 Kč

Pracovníci pro ruční mytí vozidel mytí aut. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadujeme: spolehlivost, pracovitost, flexibilitu, bezúhonost, nutný řidičský průkaz skupina B, Způsob kontaktování zaměstnavatele: pouze zaslání životopusů e-mailem.. Pracoviště: Gerhard horejsek a spol., s.r.o. - u terezínské křižovatky, terezín, U Terezínské křižovatky, č.p. č.e. 161, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Aleš Bubla, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zlatá Ester Ledecká
10

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

Videosouhrn Deníku – pátek 23. února 2018

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Česko má další zlato. Vysloužil si ho v Koreji olympijský dům

/FOTOGALERIE/ Jedno zlato už česká výprava díky lyžařce a snowboardistce Ester Ledecké z Pchjongčchangu má. Česko se však dočkalo ještě dalšího prvenství. Tentokrát ovšem nikoli na sportovišti, ale mimo něj. Již tradičně v dějišti olympijských her otevírají své domy jednotlivé země. A výjimkou není ani Česká republika. Ta si za něj vysloužila od amerického listu The Boston Globe dokonce zlato.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT