Od úvodu se hrál opatrný fotbal, i když pár závarů bylo před oběma brankami k vidění. Jako první zahrozili hosté. Po centru z levé strany chyběl Leitlovi jen krůček k tomu, aby dosáhl na míč. Roudnice odpověděla střelou Holuba nad. V 16. minutě hledal domácí Kabele v malém vápně Kalaše, jeho střelu však zblokovali zadáci Jiskry na roh. Aktivnější byli sice svěřenci Zdeňka Haška, ale k přímému ohrožení branky se dlouho nedostali. To na druhé straně vyzkoušel pozornost Pechatého Petráček, který nechal ve 30. minutě vyniknout domácího gólmana podruhé. Ten jeho pokus efektně robinzonádou vyrazil na roh. Po něm pálil těsně mimo tyče Mužík.

Potlesk si vysloužil o tři minuty později roudnický Holub, který „vymíchal" tři protihráče, ale ten poslední stačil na poslední chvíli jeho přihrávku do gólovky překazit. Defenziva hostujícího celku stačila zblokovat i pokus Mujagiče.

V závěru poločasu o sobě daly vědět i Domažlice. V dobré pozici ale netrefil prostor mezi tyčemi Bauer a po přihrávce Leitla napálil Braun míč jen do Petráška.

Skóre se poprvé měnilo v 54. minutě, kdy po levé straně unikl Mujagič, v koncovce zachoval chladnou hlavu a po kličce Houdkovi zakončil do prázdné 1:0. Vhodnou příležitost k zakončení prováhal v 65. minutě Křeček, takže druhý gól SK nepřidal. A pokus Kabeleho mířil jen do středu branky. V 70. minutě pronikl po levé straně domácích Petráček, Pechatý mu včasným vyběhnutím zmenšil úhel a nebezpečí zažehnal. Horko bylo roudnickému strážci tyčí i o chvíli později, kdy po rozehraném rohu hlavičkoval opět Petráček mimo.

Hlavní rozhodčí Vnuk viděl v 79. minutě nedovolený zákrok na Kalaše a Křeček se z pokutového kopu nemýlil 2:0. V závěru zdramatizoval utkání Daniel Mateusz Pyrka, který unikl po pravé straně a jeho přihrávku si srazil do vlastní sítě Petrášek 2:1.

„Na tom terénu bylo docela těžké kombinovat, míč hodně odskakoval. Nemohli jsme hrát to, co jsme předváděli v přípravě. Za ten gól jsem rád, mám za sebou těžké období, pomůže mi to do dalších zápasů. Hlavní ale je, že branka pomohla týmu a my máme tři body," těšilo střelce úvodní branky duelu Abida Mujagiče.

V neděli čeká Roudnice další těžký soupeř, hraje totiž v Kolíně.

Roudnice - Domažlice 2:1

Branky: 54. Mujagič, 79. Křeček z pen. - 87.vlastní (Petrášek). ŽK: 67. Mareš (Roudnice). Rozhodčí: Vnuk Štefan, Hocek. Diváci: 215

SK Roudnice nad Labem: Pechatý - Šimkovský, Petrášek, Veselý, Šraga - Mareš (89. Krystan), Křeček - Kabele (90. Kratochvíl), Holub, Mujagič (77. Kučera) - Kalaš (85. Čížek).

•Jiskra Domažlice:Houdek D. Pyrka, Růžička, Bauer, M. Pyrka Leitl (83. Vojtko), Braun, Javorský (83. Marič), Bárta Mužík (75. Bezděk), Petráček.