Štětí porazilo Nový Bor, Hrobce tým Pokratic

Litoměřice – Úspěšně si vedli o víkendu oba zástupci regionu z nejvyšší krajské soutěže ve svých přípravných zápasech. Štětí porazilo divizní Nový Bor 2:1, Hrobce zdolaly Pokratice.

5.2.2015

Druhý přátelský mač během dvou dnů mají v nohách fotbalisté FC Nový Bor. Foto: Deník/Jaroslav Marek

V Novém Boru se začalo  opatrně a v prvních patnácti minutách nic zvláštního na hřišti k vidění nebylo.

Domácí špatně zahráli volný přímý kop a Štětí se do tempa také dostávalo pomalu. Teprve v 18. minutě na sebe upoutala pozornost střela Tichého, ale brankář domácích vyrazil do bezpečí. Ve 22. minutě podržel mužstvo báječným zákrokem Michovský v brance Štětí, když obrana pozdě reagovala na rychlou kombinaci Nového Boru zakončovanou Ruszem. Skóre se poprvé měnilo v 31. minutě, kdy se z trestného kopu přesně trefil Stejskal – 0:1. Domácí se snažili, měli několik dobrých akcí, ale chybělo důraznější zakončení.

Druhý přátelský mač během dvou dnů mají v nohách fotbalisté FC Nový Bor.

„Ve druhém poločase poslal do boje trenér Jeníček další hráče z lavičky. Naše hra se  ještě zlepšila, také jsme si připravili několik příležitostí, ale stále zůstávala jen u šancí," konstatoval sekretář Jiří Obrovský.

Od 65. minuty začal Nový Bor získávat územní převahu. Dalekonosná střela minula tyč Doležala, který nastoupil do branky Štětí. Reflexivně zasahoval po nádherné kombinační akci Boru. V době stupňujícího se tlaku ale domácí obrana nechala pootevřená zadní vrátka, Tichý se uvolnil, obhodil si brankáře a z velkého úhlu míč do branky dostal – 0:2. Radost hostů trvala přesně 2 minuty. Nový Bor předvedl akci, které musel zatleskat i soupeř. Míč letěl zprava, doleva a zpět z kopačky Macha před branku, kde Moravec přímo z voleje napnul Doležalovu síť  – 1:2.

Štětí hraje v sobotu ve 13 hodin v Mimoni. Hrobečtí si na umělku pozvali po podzimu druhý tým I. A třídy z Pokratic, proti kterému se výrazněji prosadili až ve druhém poločase.

„V tom prvním jsme se špatně pohybovali. Pak se to trochu zlepšilo, začalo se hrát kolmo dopředu a přišly konečně i góly. Nebylo to ideální, ale spíš jen ucházející," zhodnotil duel domácí kouč Marián Řízek. V sobotu od 13 hodin přivítají Hrobce Sokol Vraný (KP).

Nový Bor - Štětí 1:2

Branky: 72. Moravec – 31. Stejskal, 70. Tichý, poločas 0:1, r. Zlatník, 30.
Štětí: Michovský (45. Doležal) –  Tůma, Šmidrkal, Šimral, Ransdorf – Kucler, Malák, Slanička, Stejskal – Belák, Tichý.

Hrobce - Pokratice 6:1

Branky vítězů: Kala 2, Polák, Horák, Horký, Mikas, poločas 2:1.
Hrobce-Roudnice: Kysela – Hendrich, Bartůněk, Neuman, Kühn – J. Slavíček (46. Sekera), Polák, Štorc (55. Horák), P. Slavíček (46. Horký) – Brožík (46. Mikas), Kala.

Autor: Redakce