Do 66. minuty drželi domácí fotbalisté Jiskry Mimoň v přípravném duelu se Štětím remízový stav 2:2. Jenže pak je opustily fyzické síly a účastník KP Ústecka pěti góly rozhodl o vysoké výhře 7:2.

Hostující celek se rozehrával pomalu. Často chyboval v rozehrávce a nevycházely mu kombinace, a tak jednu z jeho slabších chvilek využil v 19. minutě Matušek, který pohotovou střelou zpoza šestnáctky k tyči otevřel skóre 1:0. Hosté odpověděli šest minut před pauzou, konkrétně Blažek, jenž střelou přes celou šířku brány překonal Slavíka.

Zlepšený výkon Štětí potvrdil hned z kraje druhého poločasu Stejskal, ale Jiskra se nevzdávala a nejprve Matuškem orazítkovala za zády gólmana Klouba břevno, aby v 66. min. ošálil ofsajdovou past soupeře Bláha, který srovnal na 2:2.

Radost domácích borců netrvala ani dvě minuty, protože mimoňské obraně utekl Tichý, překonal Slavíka potřetí a od té doby převzali otěže zápasu svěřenci Josefa Vinše.

„Odpadli jsme hlavně fyzicky a minimálně na čtyři góly jsme soupeři přihráli. Štětí vyhrálo zaslouženě," konstatoval Miroslav Feher, manažer mimoňského áčka. „Přípravu jsme založili na tom, že odehrajeme zápasy s kvalitními soupeři z vyšších soutěží, ale když nám pravidelně chybí čtyři pět hráčů, tak holt výsledky jsou takové, jaké jsou. Momentálně musíme řešit například náhradu za brankáře Michálka, který jde na 99 procent do Vilémova, a řadu dalších věcí."

A jak hodnotil duel s Mimoní kormidelník Josef Vinš se službách Štětí? „První půli jsme se přizpůsobili hře Mimoně a naše hra byla špatná," nešetřil kritikou Vinš, který byl spokojený s hrou svého mužstva až od 60. minuty. „Tohle vítězství je pro kluky dost důležité. Trénujeme poctivě třikrát týdně, máme za sebou čtyři přátelské zápasy a hlavním cílem je stabilizovat kádr pro jaro."

Pro Štětí nyní bude dalším domovským hřištěm umělá tráva v Hrobcích, kde v sobotu nastoupí proti týmu ze Slaného (I. A třída Středočeského kraje).

Hrobce se měly utkat se Sokolem Vraný (KP). Soupeř ale den před duelem vysoko prohrál s kladenským dorostem (7:1) a na hrobeckou umělku nakonec vůbec nedorazil. „Volali ráno, že mají nějaké zdravotní problémy. Už jsme nikoho samozřejmě na poslední chvíli nesehnali a ani v týdnu nic nehrajeme. Až v sobotu hostíme od 13 hodin Ovčáry," prozradil trenér Marián Řízek.

Mimoň - Štětí 2:7

Branky: Matušek, Bláha - Stejskal 3, Blažek, Tichý, Malák, Kucler, poločas 1:1, r. Milner.
Štětí: Doležal (46. Kloub) P. Vaněk, Šmidrkal, Šimral, Ransdorf - Kucler, Blažek, Malák, Stejskal - Tichý, Koráň.