Nováčka letošního ročníku skupiny B dostal do vedení po půlhodině Kucler. Kladno stačilo srovnat dvacet minut před koncem.

„Já ten bod s Kladnem opravdu beru, v této fázi se každý počítá. Soupeř má kvalitní mančaft. Mrzet nás asi může, že jsme za stavu 1:0 to vedení nepotvrdili, šli jsme dvakrát sami na bránu. Soupeř se opírá o standardky a centry ze stran. Právě v těchto prostorech nás pak začal přehrávat, závěr byl Kladna. Proto musíme být spokojeni, mohly sice lépe dopadnout ty penalty, ale to už je loterie," zhodnotil duel trenér Štětí Josef Vinš.

V rozstřelu byli hosté stoprocentně úspěšní, přičemž k poslední penaltě se z mladých hráčů nikdo neměl. Pro vítězný gól si tak šel brankář Jaroslav Tesař, jenž předtím jednu penaltu kryl. „Jinak jsem moc práce neměl a ve finále jsem vlastně klukům stejně moc nepomohl," prohlásil a přiznal, že u vedoucího gólu domácích neměl úplně čisté svědomí. Z rukou mu vypadl polocentr, na dorážku si sice sáhl, přesto propadla do brány.

V dalším kole se fotbalisté Štětí představí v Českém Brodu, který o víkendu remizoval v Souši.

Štětí - Kladno 1:2 pen.

●Branky: 31. Kucler - 69. J. Procházka, ŽK 1:0, poločas 1:0, r. Hurych, 201.

●Štětí: Michovský - Čámský (85. Poráč), Šimral, Vacek, Mencl - Kucler, Malák (68. Slanička), Hrdý, Stejskal - Belák (79. Tichý), Vokoun.

●Kladno: Tesař - Pechr, Veselý, Rada, Kalina - Bořík (81. Tóth), T. Procházka, J. Procházka, Růžička, Šíma - Nesládek (46. Borák).