Ten přitom vedl tým teprve od zimní pauzy a přivedl řadu nových hráčů. V přípravě se jeho svěřenci prezentovali solidními výkony, porazili např. druholigový Varnsdorf,  FC Bohemians, remizovali se Žižkovem, o gól podlehli prvoligovým Teplicím či Příbrami. Ke čtrnácti podzimním bodům přidali na jaře dalších sedm (Domažlice 2:1, Kolín 0:0, Chrudim 2:0, Kr. Dvůr 1:4).

„Je to bohužel pravda. Trenér Hašek končí kvůli zdravotním problémům. Novým trenérem se stal Karel Zuna, hrajícím asistentem bude Karel Kratochvíl," prozradil sportovní ředitel SK Roman Hejna. „Je to tak, dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Klukům ale samozřejmě i dál přeji, aby soutěž udrželi. Snad jim to vyjde," dodal pro Deník nyní už bývalý kouč celku z Podřipska, který ještě sobotní utkání v Králově Dvoře odkoučoval v plné formě.

Pod lipou tak bude působit v letošním ročníku už čtvrtý trenér. Do sezony vstoupili Roudničtí pod vedením Pavla Janečka, v posledních podzimních zápasech je vedl Petr Silný a po Haškovi přebírá mužstvo Karel Zuna, který v posledních sezonách působil v roli asistenta.

„Bylo to velmi rychlé, překvapilo mě to. Vedení přišlo s tím, že trenér končí a zda chci pokračovat. Rozhodl jsem se pro pokračování. Není čas na nějaké zkoušení. Mužstvo samozřejmě znám, nic měnit nebudu. Musím přiznat, že Zdeněk Hašek byl za dlouhou dobu nejlepší trenér, se kterým jsem spolupracoval. Všechno mělo hlavu a patu. Bohužel na vlastní žádost skončil v týmu i Jirka Krystan, který se vrací do Jablonce nad Jizerou," doplnil nový kouč. V sobotu hraje Roudnice doma s Meteorem.