Jak hodnotíte průběh sezóny?

Výsledkově se může zdát, že proti minulým sezónám to není ono, ale je potřeba vědět jaké k tomu jsou důvody. Prvním je, že tým prochází generační obměnou, což se musí zákonitě projevit. Chvilku bude trvat, než si tým sedne a přijdou požadované výsledky. Druhým důvodem, možná podstatnějším, je to, že jsme v první části sezóny dávali holkám větší prostor v chlapeckých soutěžích a k utkáním ženské ligy jezdili značně oslabeni. Vzhledem k těmto aspektům se dá říci, že výsledky nejsou až tak špatné. Na začátku sezóny nebyly úplně přesvědčivé, ale v posledních utkáních ukázal tým sílu a přišlo zlepšení. Nechci, aby to znělo nafoukaně, ale tento tým, pokud se sejde kompletní, nemá v soutěži A2 konkurenci.

Tomáš DudekJaké jsou silné stránky a na čem je naopak třeba zapracovat?

Určitě nejsilnější stránkou týmu je jeho potenciál. Ve věku 7 14 let máme v oddílu asi sedmnáct holek. To je podle mého názoru obrovský příslib do budoucnosti. Naopak nejslabší stránkou je v tuto chvíli pozice brankářky. Máme sice výbornou gólmanku Báru Hromádkovou, která ve svém věku (r. 2004) podává vynikající výkony, ale s jednou gólmankou soutěž nelze hrát. Máme v klubu sice ještě dvě brankářky, ale obě jsou bohužel ročníky 2008.

Kromě žen trénujete také kluky, uplatňujete při tréninku žen jiný přístup než u kluků?

Možná jsem na ně trochu mírnější, zvlášť na ty mladší. Jinak moc rozdíly nedělám, občasné zvýšení hlasu není nic neobvyklého. Já jsem poměrně impulzivní trenér a holky si na to, myslím, již docela zvykly a dokáží to přijmout.

Je těžké sestavit zápasovou sestavu nebo máte hráček dostatek?

To je asi klíčová otázka pro většinu trenérů ženské ligy. Holek mám dostatek, ale když se vám o víkendu sejdou utkání všech věkových kategorií chlapeckých soutěží, kde holky nastupují, při zápasech ženské ligy nastává oříšek dát sestavu dohromady.

Aktuálně jste na druhém místě tabulky divize A2, pokud byste se dostali na první místo a postoupili do vyšší soutěže, co by to znamenalo?

Postup byl před sezónou hlavní cíl, ale vzhledem k již zmiňované generační obměně v týmu, nebudeme zklamaní, když se to nepovede. Pokud by se postoupilo, tak by to samozřejmě znamenalo nutnost posílit kádr na pozici brankářky a sehnat dvě, možná tři zkušenější hráčky. Co se týká financí, v tom problém nevidím. I když peněz není nikdy dost. Oddíl nám však vychází ve všem vstříc a za přispění Města Roudnice nad Labem a sponzorů si na finance stěžovat nemůžeme.

Jak moc velký rozdíl mezi oběma soutěžemi je?

Ten rozdíl mezi soutěžemi samozřejmě je. A to hlavně ve zkušenostech. Dalším faktorem je větší počet zápasů a s tím spojené náročnější cestování.

Pokud by nějaká žena či dívka měla zájem hrát hokej, může se zapojit do tréninků? Pokud ano, musí umět bruslit nebo se vše naučí?

Dříve to vůbec nebyl problém a začít u nás mohl kdokoliv, klidně úplný začátečník. Ale nyní je tým už trochu dále, musí tedy zvládat základy bruslení. Tréninky jsou spojené s dorostem a tam úplní začátečníci opravdu nestíhají. Pro menší je tedy možnost začít v hokejové přípravce HC Roudnice a těm starším bych vzkázal. Přijďte si zatrénovat s naším týmem a uvidíme, co se dá pro vzájemnou spolupráci udělat.

Kolik hráček máte v současné době v týmu?

V širším kádru je přes dvacet holek, ale k utkání nastupujeme maximálně se třemi pětkami.

Které z hráček se daří nejlépe a kolik dívek máte v reprezentaci?

Tady se musíme pochlubit úspěchy. V dospělé reprezentaci působí naše kapitánka Ivana Černá. V kategorii U-18 hrají hráčky, které u nás sice již nepůsobí, ale oddílem také prošly. Je to brankářka Kateřina Zechovská a obránkyně Debora Bartošová. V reprezentaci U-15 působí Daniela Pejšová a v širším výběru jsou ještě Gabriela Horáková, Kamila Richtrová a Kristýna Mertová.

Soňa Jirásková