Trenérská kariéra Vladimíra Růžičky šla v minulých letech prudce dolů. Muž, který jako kouč slavil triumf v domácí extralize i na dvou světových šampionátech, vystřídal několik angažmá, z většiny byl vyhozen. Nyní je kormidelníkem třetiligového Mostu a zároveň také postavou, která se nechala zlákat k politickým hrám koalicí PRO, v níž figuruje kontraverzní Jindřich Rajchl.

Eurovolby Růžičkovi vůbec nevyšly, od voličů dostal pouhých 397 hlasů, což je velmi slabý výsledek. Politická kariéra národem kdysi milovaného hokejisty a trenéra tak skončila dříve, než vlastně pořádně mohla začít.

Růžička, který nedávno oslavil 61. narozeniny, si život dokáže zpříjemnit různými koníčky. Leckoho překvapí, že mezi ně patří i objevování záhad, duchařina a urbex. Od všeho něco zažil s youtuberem Majkem, který se věnuje právě průzkumu opuštěných budov nebo komunikaci s duchy. Na kanálu YouTube ho sleduje bezmála 93 tisíc fanoušků.

V pondělí se na internetu objevilo dvacetiminutové video s názvem Vyvoláváme duchy v děsivém domě s Vladimírem Růžičkou. K youtuberovi Majkovi a známé sportovní osobnosti je třetím do party Růžičkova manželka Marie, která už několikrát s Majkem duchy hledala.

Prozkoumávání neznámého objektu na severu Čech nabírá poměrně brzy grády. „Pokud je tady někdo se mnou, může se postavit vedle mě?" hází Majk duchům verbální návnadu. Povedená trojice je vybavená jakýmisi přístroji na lov duchů - jeden snímá jejich zvuky, druhý monitoruje pohyb.

| Video: Youtube

„Je vedle tebe v rohu!" hlásí Majkovi Růžičkovi. „Ty vole, je docela velkej, hustý!" je paní Marie nadšená. Vladimír je v klidu, jako by jeho tým vedl nad soupeřem 10:0. S baterkou v ruce prozkoumává místnosti polorozpadlé budovy.

Marie se záhy dozvídá, že duchů je okolo nich rovných pět. „Jeden ti teď podává ruku, Vláďo! Normálně se po tobě sápe!" S Růžičkou to ale nehne, jen se šťastně usmívá. „To bude ženská. Jak kdyby ti chtěla vlézt na záda. A teď tě pusinkuje," dívá se paní Marie do duchařské termovize. „To bude článek!" tuší paní Marie, že video olympijského vítěze a mistra světa na bizarním lovu nezůstane bez povšimnutí médií.

Youtuber Majk už byl středem zájmu novinářů několikrát, před dvěma roky se totiž dostal do nezabezpečeného krematoria v Ústí nad Labem. V objektu natáčel videa například v obřadní síni nebo v chladící místnosti. Za své chování se později omluvil. Policie jeho čin, za které na něj město Ústí nad Labem podalo trestní oznámení, vyhodnotila jako přestupek.