Přitom začátek střetnutí podobnému debaklu nenasvědčoval. Roudničtí vletěli do utkání s chutí. Už ve druhé minutě poprvé překonal Dorna Purma, jenže radost netrvala dlouho. Ve čtvrté minutě totiž srovnal hbitý Kousek, který jen o chvíli později dostal hosty v končící přesilovce do vedení. Po hrubce domácích přidal Kunrt třetí gól Slovanu, ale to v první třetině ještě nebylo ze strany hostujícího týmu vše. Tomu se totiž dařilo vše, na co sáhl.

Po šesté ve své síti už to bezmocný Karel Kolařík nevydržel a přenechal místo v brance Pavlovi Folkovi, ale ani „Folčus" dlouho čisté konto neudržel.

Inkasoval v úvodu druhé třetiny, kdy na snížení Purmy z 21. minuty zareagoval rychle Veselák. Prostřední část však byla z pohledu střelců vyrovnaná, oba týmy vyslaly pět gólových navštívenek.

V poslední periodě měli znovu navrch hosté, kteří zvítězili jednoznačně a zdolali domácí už podruhé v letošní sezóně Pražského přeboru (první zápas 7:6) .

V přeboru Ústeckého kraje, kde se spolu v tomto ročníku také oba celky střetávají, je bilance opačná. Roudnice vyhrála dvakrát – 7:2 a 7:4. A třetí možnost bude mít až 20. prosince, kdy nastoupí na ledě soupeře.

Už v sobotu ale celek z Podřipska sehraje znovu utkání Pražského přeboru. V Praze na Olympiku nastoupí proti domácím, kteří ještě nezískali ani bod a i v prvním vzájemném duelu podlehli Roudnici vysoko 12:1.

HC Roudnice – Slovan Louny 7:15

•Branky a nahrávky: 2. Purma (Barcal, Šatra), 21. Purma (Nenadál, Pavlata), 28. Nenadál (Kuchař), 35. Pavlata (Barcal), 36. Barcal z trestného střílení, 37. Čichovský (Hlavička, Pokorný), 47. Purma (Pavlata, Nenadál) – 4. Kousek (Červíček), 7. Kousek (Kunrt), 8. Kunrt (M. Dittrich), 11. Salač (Kousek), 19. Růžek (Gebelt), 20. Srb (Vavrica, Kousek), 24. Veselák (Vavrica, Kousek), 28. Růžek, 29. Veselák (Růžek, M. Dittrich), 36. Růžek (Kunrt), 38. Růžek (Salač, Gebelt), 42. Kousek (M. Dittrich, Gebelt), 45. Vavrica (M. Dittrich, Růžek), 49. D. Dittrich (Růžek, Veselák), 57. Kunrt (Kousek, Gebelt). Rozhodčí: Touš – Majerčin, Štěpanovský. Vyloučení: 10:11, navíc Pokorný (R) 10 min. os. trest + proměněné TS (R). Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:6, 5:5, 1:4. Diváci: 96.
•HC Roudnice: Kolařík (21. Folk) – Kopecký, Hlavička, Tintěra, Richter, Toman, Martinec, Brandejský, Kašička – Čichovský, Pokorný, Kuchař – Pavlata, Vacek, Nenadál – Barcal, Šatra, Purma – Landsdorf, Beránek, Veselý.
•HC Slovan Louny: Dorn – Srb, Vavrica, Kunrt, Gebelt – D. Dittrich, Růžek, Salač – Veselák, Kousek, M. Dittrich – Svoboda, Červíček.