To vyšlo! Roudnice zdolala Lomnici i Kadaň B

Litoměřice - Zatímco roudnickým hokejistům se víkendových duelech v obou soutěžích dařilo skvěle, Lovosice vyšly bodově naprázdno, i když v Lounech nastřílely sedm branek.

19.1.2016

LOVOSIČTÍ (v tmavém) na lounském ledě na body nedosáhli. Foto: hcslovanlouny.cz

Roudnice

Do utkání přeboru Prahy s Lomnicí vstoupili lépe hosté, kteří z úvodního tlaku vstřelili také první gól. Domácí se rozjížděli pomalu a mohli být rádi, že po skončení jejich přesilovky nedotáhli Lomničtí brejk 2 na 1.

Nevyužitá gólovka hosty mrzela. V 18. minutě totiž srovnal parádní střelou pod horní tyčku Sailer a vzápětí se po akci Kuchaře puk od brusle Čichovského dostal za záda Musílka podruhé. V poslední minutě prostřední části nezachytil lomnický gólman nahozený kotouč u mantinelu a ten se po odrazu dostal k Pavlatovi, který z úhlu trefil odkrytou branku 3:1.

V oslabení se Roudnici dařilo, což potvrdil individuální akcí zakončenou blafákem Kuchař. Hosté se ale nevzdali, nejprve tečovanou střelou snížili a kontaktní gól zaznamenali v přesilovce.

Rozhodnut přinesla 55. minuta, kdy bylo po závaru před lomnickou brankou nařízeno trestné střílení. Kuchař nezaváhal a uzavřel skóre na 5:3.

Utkání KP Ústeckého kraje s Kadaní B rozhodli hokejisté Roudnice ve druhé třetině, kdy hostujícímu týmu došly síly. Oslabený soupeř inkasoval sedmkrát. Domácí po vítězství 10:4 ještě navýšili náskok v čele soutěže.

Další mistrovské zápasy čekají na celek z Podřipska 23. ledna v Letňanech a o týden později doma se Slovanem Louny.

Roudnice - Lomnice 5:3

•Branky a nahrávky: 18. Sailer (Vacek), 19. Čichovský (Kuchař, Pokorný), 39. Pavlata (Tintěra), 45. Kuchař (Vacek), 55. Kuchař (TS) - 6. Martinec (Junek, Maryška), 48. Špaček (J. Syrovátka), 54. Bláha (J. Syrovátka). Vyloučení: 7:7 navíc Junek (L.) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:2. Diváci: 130.

•HC Roudnice: Kolařík - Hlavička, Richter, Tintěra, Martinec, Vacek, Kuchař, Čichovský, Pokorný, Nenadál, Landsdorf, Pavlata, Barcal, Šatra, Kopecký, Drábek, Kašička, Brandejský, Veselý, Sailer, Purma.

PŘED brankou Lomnice číhá Čichovský.

Roudnice - Kadaň B 10:4

•Branky a nahrávky: 18. Purma (Čichovský), 30. Drábek (Veselý, Barcal), 32. Sailer (Pavlata, Tintěra), 33. Pavlata (Sailer, Richter), 35. Čichovský (Kuchař, Purma), 37. Pokorný (Čichovský, Kuchař), 37. Pavlata (Sailer, Richter), 39. Sailer (Richter), 49. Richter (Tintěra, Pavlata), 50. Pokorný (Hlavička, Purma) 20. Bartók (Koreš), 21. Bartók (Polanský), 38. Koreš (Paul), 39. Hartman (Bartók). Vyloučení: 6:2, navíc Tintěra 5 + OK Hartman 5 + OK. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 7:3, 2:0. Diváci: 70.

•Roudnice: Kolařík - Hlavička, Richter, Tintěra, Martinec, Vacek, Kuchař, Čichovský, Pokorný, Nenadál, Landsdorf, Pavlata, Barcal, Šatra, Kopecký, Drábek, Kašička, Brandejský, Veselý, Sailer, Purma.

Lovosice

Jako na houpačce si museli připadat hokejisté Loun a Lovosic, kteří se utkali ve víkendovém duelu 9. kola nejvyšší krajské soutěže dospělých.

Hosté sice skórovali jako první, ale pak se rozjel pořádající Slovan, který otočil na 5:1. Pětigólová sprcha Lovosické probrala. A to až tak, že ve 45. minutě dokonce vedli 6:5! Bohužel pro ně brzy srovnal nejlepší střelec utkání Salač a domácí pak přidali další čtyři trefy. V závěru jen korigoval na konečných 10:7 Místecký.

Další mistrovský duel základní části KP sehrají Lovosice v sobotu 23. ledna od 17 hodin na domácím ledě, kde přivítají Kadaň B.

Louny - Lovosice 10:7

•Branky a nahrávky: 13. Prokeš (Salač, Dalecký), 17. Salač (Dalecký, Růžek), 20. Salač (Prokeš, Červíček), 20. Šedivý (M. Dittrich), 27. Růžek (Prokeš, Veselák), 49. Salač (Dalecký, Růžek), 49. Dalecký (Salač, Srb), 57. Salač (TS), 57. Šedivý (Veselák, Csonka), 60. Veselák (Prokeš) - 5. Místecký (Haken, Patzenhauer), 33. Patzenhauer (Janča), 33. Janča (R. Kauschitz, Haken), 34. Vaněček (Janča), 40. Patzenhauer (Haken), 45. Vaněček (K. Kauschitz, Janča), 60. Místecký (Patzenhauer). Rozhodčí: Armstark Tichý, Hrubý. Vyloučení: 6:3, navíc TS (Louny). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Třetiny: 4:1, 1:4, 5:2. Diváci: 43.

•Lovosice: Lukeš - Kříž, Verner, Haken, Popek - Vaněček, R. Kauschitz, Janča Gudera st., Patzenhauer, Místecký, K. Kauschitz.

Autor: Ladislav Pokorný

19.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Michal Horáček se zúčastnil projektu Den s prezidentským kandidátem, kde Deník postupně představí všechny kandidáty na prezidenta.
56

FOTO, VIDEO: Jsem maloměstský člověk, říká multimilionář Horáček

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

AUTOMIX.CZ

Česká firma slibuje revoluční materiál pro auta. Karoserie má vážit jen půl kila

Snižování hmotnosti vozů je jedním z nejdůležitějších cílů v automobilovém průmyslu. Zcela převratný materiál, díky kterému by mohla být auta razantně lehčí, nyní vyvíjí jedna firma z Česka. Intenzivně vychází ze zkušeností na poli nanotechnologií a inspiruje se i u lidského těla.

Jak vybrat dveře: Konstrukce a materiál

Když už víte, jaké máte stavební otvory, vyberte i správné dveře. Zvolte materiál a jeho konstrukci, abyste na to měli a zároveň vám to vyhovovalo.

Deník zahájil sérii portrétů kandidátů na prezidenta. Posílejte otázky!

Odstartovala série portrétů nejdůležitějších uchazečů o post českého prezidenta. Každý týden až do konce roku se dozvíte, jak se daný kandidát chová v soukromí, jak reaguje v krizové situaci, jak vede kampaň, a také odpoví na dotazy čtenářů Deníku.