Nová formace nepůsobí na scéně dlouho, i když zkušenosti její členové určitě mají. „Jak to bývá, dali jsme se dohromady vlastně v hospodě. To bylo někdy v polovině roku 2013. Kluci hráli a ještě hrají i v jiných kapelách, ale chtěli si vyzkoušet také něco jiného. Našlo se pár věcí a někdy v lednu 2014 jsme začali zkoušet. Přišla i první vystoupení, a když byl dostatečný počet kvalitních skladeb, tak jsme se rozhodli, že natočíme album," ve zkratce popsal vznik skupiny Miloš Řepa, který sedí za bicími.

Na albu je 14 autorských písniček členů Bordo a bonus. „Jednu dosud nezveřejněnou skladbu nám věnoval Ivan Mládek, který bude právě jedním z kmotrů a měl by v Rendě také zahrát pár kousků. Druhým kmotrem, čehož si také hodně vážíme, je Karel Kopic, tedy bývalý skvělý hudebník a hlavně světoznámý profesionální airbrush ilustrátor. Ten nám navrhl také obal desky."

Ta se natáčela ve studiu Kobdzey. „Hodně nám s ní pomohl Tomáš Kašpar. Na sbory jsme využili i naše děti a děti našich kamarádů, zdarma nám tam zahrálo několik známých hudebníků. Poděkovat musíme i vedení školy v Neklanově ulici, kde můžeme zkoušet, a samozřejmě i řadě sponzorů, bez nichž by to nikdy nevyšlo."

Bordo: Milan Laub (zpěv, elektrická a akustická kytara, vokály), Pavel Červený (akust. kytara, zpěv, vokály), Alena Laub (akordeon, zpěv, vokály), Jan Lédl (saxofon, housle, vokály), Milan Flambert Majerčík (baskytara), Zdeněk Adam (hoboj), Miloš Řepa (bicí).