A že to nejsou jen prázdná slova, to dokazují i následující řádky.

V Garáži na baru

Navíc je prosím berte jako pozvánku na páteční večer do děčínského hudebního klubu Le Garage Noir, kde to Sto zvířat pěkně roztočí. Na pódiu jistě, ale doufejme, že i na baru.

(Před)jarní turné ke čtvrtstoletí30. 1. Děčín - Le Garage Noir
13. 2. Ústí n. L. - Národní dům    
27. 2. Liberec - Bunkr
27. 3. Lovosice - Gambrinus

„V roce 2015 kapela STO ZVÍŘAT oslaví 25 let existence ve velkolepém stylu sobě vlastním. Vznikla zkraje 90. let na troskách studentského rock and roll bandu jako reakce na anglickou vlnu ska, prezentovanou kapelami jako The Madness, Specials či Selecter. Od té doby ušla v rámci žánrů dlouhou cestu lemovanou rocksteady, reggae, swingem i rockem. Má za sebou přes 1800 koncertů i festivalů v Čechách, ale i v USA, Francii, SRN, Švýcarsku a SR. Díky štěstí na zahraniční promotéry vždy hráli v zavedených klubech a na kvalitních festivalech. Ve USA jim vyšlo na labelu Skoda Records album Druhá brada, díky čemuž kapela odehrála za oceánem dvě měsíční turné. Největší festivalový zážitek si Zvířata odnesla z obrovitého festivalu v Idar Obersteinu (SRN), největší samostatný koncert měli ve francouzském Grenoblu v klubu Le Bastille pro 1500 diváků," informoval Šimon Kotek, manažer.

Devět alb a DVD

Mají zatím 9 řadových alb vč. bilančního alba Stodvacet (2011), záznamu koncertu ke svému 20. výročí kapely z pražské Incheba Arény + DVD Jste normální? (2006). Hostují na něm Marek Eben, Miro Žbirka, Gabriela Demeterová, David Koller a další.

Na kontě má STO ZVÍŘAT deset klipů. Posledních 11 let kapela je ve stáji agentury 100promotion Šimona Kotka.

Ke čtvrtstoletí si STO ZVÍŘAT nadělí více dárků. „Odjede celoroční turné, složené ze všech největších zvířecích hitů. Vrcholí 22. října ve Velkém sále pražské Lucerny, kde pokřtí zcela nové album (název zatím tají), které vzniká kompletně na texty Tomáše Belka. Pod hudbou bude podepsán tradičně Honza Kalina i ostatní členové kapely.

Půjde o návrat ke zvířecím kořenům, a tudíž je třeba očekávat velmi svižné tragi - komicko hořko sladké písně," s předstihem slíbil dobře informovaný pražský manažer zvířat Šimon Kotek.

Kdopak zahraje?!

STO ZVÍŘAT vstupuje do šesté pětiletky v životní formě v této velkokapacitní sestavě: Jana Jelínková zpěv, Honza Kalina zpěv, perkuse, Jan Beruška Šobr kytara, Petr Hostinský zpěv, klávesy, Jiří Hanzlík barytonsaxofon, Martin Kachna Líska trombon, Pablo Herzog trubka, Willy Versteeg baskytara a Miki Nop bicí.

Rok 2014 nám nezlomil játra ani charakter

Ve výroční kulturní anketě Deníku v Ústeckém kraji nesmí chybět Jan Kalina, kapelník, zpěvák a autor řady hitů kapely Sto zvířat. To proto, že málokterá skupina mimo kraj zde hraje tak často a pokaždé umí dobře pobavit. Jak tedy muzikant vnímal rok minulý a vidí ten současný?

Jan Kalina.

Jaký pro vás byl uplynulý rok 2014 v kultuře a nejen v ní? Třeba i zlomový?
Pro mě je každý rok zlomový a nejen v kultuře. S kapelou jsme odehráli zatím největší počet koncertů za rok v naší historii, a to rovných 122. A jelikož nám to nezlomilo ani charakter, ani játra, tak to byl i mimořádně úspěšný rok.

Poradíte čtenářům zajímavou knihu, film, výstavu, divadelní inscenaci, hudební album či umělce, který vás zaujal a stojí za pozornost?
Z knih doporučuji „Analfabetku, co uměla počítat" od Jonase Jonassona, válečný film s Bradem Pittem a tankem v hlavní roli „Železná srdce". Kdo neviděl Muchovu „Slovanskou epopej" ve Veletržním paláci, není Čech, i když skáče. A kdo ještě nenavštívil divadelní představení „Pérák" souboru Vosto5, neví nic o jediném českém supermanovi. Co se týče hudby, tak tam nemohu sloužit, té jsem se loni vědomě vyhýbal. Ale mám několik skvělých zážitků s tichem…

Co zajímavého a důležitého na rok 2015 chystáte, na čem se budete podílet?
Slavíme se Zvířaty 25 let, tak veškerou energii upínám směrem k přípravě a organizaci narozeninových koncertů a festivalů. Kromě toho chystáme zcela nové album, které budeme křtít 22. října ve Velkém sále pražské Lucerny.

A co byste si přáli vidět a zažít? Na co se těšíte?
Odpovím zcela narcistně. Pohled na spokojené publikum, ten mne potěší vždy nejvíc!