VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

Janek Piegl: Máme Nevereš, PSH i nahé krásky

Lovosice /ROZHOVOR/ - Na multikulturní festival Žafest zve v pátek 12. srpna i v sobotu 13. srpna do lovosického lesoparku Osmička spolek Békadlikoš.

11.8.2016
SDÍLEJ:

PSHFoto: DENÍK/Milan Říský

O 11. ročníku akce řekl Deníku víc Janek Piegl, spolupořadatel.

Kdo bude na Žafestu největší „exot" z Česka či ze zahraničí? Tím co zpívá, co si obléká?
Exot v dobrém slova smyslu bude nový český hudební projekt Nevereš. Tvoří ho tří špičkoví reggae a dancehalloví muzikanti Cocomen, MessenJah a Dr. Kary. Je to trochu úlet i zajímavá věc, uvidíme, jak budou znít živě. Mám čtrnáct dnů jejich nové CD, poslouchám ji dokola, je to zvláštní nářez, jaký bych od těch tří nečekal.

ZAJÍMAVÉ ČESKÉ REGGAE

Co o Nevereš můžeme prozradit kromě toho, že jejich první oficiální hit a klip Kotel fanoušky nadchl na YouTube?
Ti lidi se na české reggae scéně pohybují dlouho a to, co dělají, se snažili dostat do jedné rozmanité desky. Některé její skladby jsou žánrově těžko popsatelné…

Bojují, jsou „proti něčemu"?
Ne, Nevereš jsou hodně o zábavě a pozitivním myšlení, o relaxaci. Obecně říkají, aby lidi neposlouchali jen média a měli oči otevřené.

Když jste domlouvali jejich koncert, ještě jste jejich hudbu neznali. Překvapila vás?
Překvapila i potěšila, i když jsme věděli, o koho jde. Do Lovosic jezdí, otočili se tu už se sólovými projekty během jednoho roku.

Má Žafest opět také zajímavý doprovodný program?
Každopádně. Od pravého poledne v sobotu nabídne divadlo Sex Kulomets originální původní představení „Poslední cesta Zikmunda a Hanzelky". Součástí festivalu bude výtvarný stan, malé šapitó s workshopy. Jeden ukáže, jak se tradičním způsobem tvoří kolorovaná fotografie. Vytvoří je fotograf Karel Richtr, známý causou, během níž mu loni na podzim zrušili výstavu ženských aktů v Akademii věd ČR. Kolega zase vymyslel sádrové odlitky, člověk si je sám odlije a může si je pomalovat, lidi si pak v šapitó vyrobí vlastní trička…

KRÁSKY TÉMĚŘ BEZ

Nafotí Karel Richter také na Žafestu pěkné slečny?
Na festivalu ne, ale spolupracujeme se Suicidal Angels, partou potetovaných dívek, které se fotí, jezdí na různé akce a vydávají benefiční kalendáře. 100 % z výtěžku z jejich prodeje věnují handicapovaným dětem prostřednictvím Občanského sdružení Andělé bez křídel. Budou tam mít svůj stánek a budou se i fotit.

Který z interpretů nás letos spolehlivě roztančí?
Nevereš i PSH, Penneři Strýčka Homeboye. A na závěr Electro Swing Allstars, i ti jsou taneční záležitostí.

Co bude největším tahákem prvního dne festivalu? Pátku, který zahajuje v 16.30 ústecká parta Uraggan Andrew?
První den je „jen" punk, kromě ústeckých Uraggan Andrew. Hrají Plexis, Apple Juice i Znouzectnost, bude to zajímavý. Uragáni tu ze všech kapel byli zatím nejčastěji, jsou to naši kamarádi. Patří k nám a vůbec nevadí, že za týden hrají na festivalu Reggae Area na letišti u Ústí. Když někoho zaujmou hudbou i sociálním podtextem, který k reggae patří, přijde na ně i tam.

V sobotu od 12.30 zahrají Holy Fanda and The Reverends. Co nás od nich čeká?
Alternativnější hudba a la kapely Litoměřického kořenu. Fanda Holý u nás hraje pravidelně, vždycky v jiné kapele. Teď přijede s vlastním autorským projektem.

Kdo je u vás letos poprvé? Může být i překvapením?
Poprvé přijedou PSH, těším se i na Janananas, alternativu se zpěvačkou. Také ti dorazí poprvé. Nikdy jsem je neslyšel naživo, ale myslím, že budou příjemným překvapením. Hrají prý hard core folk, jejich české texty jsou vtipné i temnější, třeba v novém klipu Malorážka. Dost příjemná věc…

Kdo jsou El Gaučo?
Ska world music z Prahy, naši oblíbení, zábavní, vtipní. Jejich hostující zpěvák s nimi vystupuje jen v Lovosicích. Je to Ondra Pruksch, moderátor Žafestu.

A kapela Švindl, to je asi punk, předpokládám.
Přesně. Jsou z Lovosic a Libochovic, ale ne jediní. I Electro Swing Allstars jsou lidi z okolí, ESA vznikli na Žafestu asi před třemi roky, když se dali dohromady dva projekty; je to asi nejmístnější kapela. Lidi je mají rádi, tvoří je hlavně dýdžejové, a navíc muzikanti. Hrají hudbu blízkou Parov Stelar nebo Caravan Palace, mají saxofon, klarinet, perkuse, a tak úplně nestaví na zpěvu.

Jak se na Žafestu podepisuje místo, kde se odehrává: lesopark Osmička?
Osmička je v Lovosicích přirozené místo k hraní, koná se tu spousta akcí, nejen Žafest. Je u řeky, máme hezký výhled na České středohoří, Osmička je hodně hezký místo a určitě i pěkný prostor na festival.

OSMIČKA SE POVEDLA

Jak mezi tradiční akce Lovosic nedávno „zapadla" nová akce, taneční festival Osmička?
Super to bylo, moc příjemný, dobře organizačně zvládnutý. Klukům jsme s 1. ročníkem Osmičky pomohli, i z ní jednou bude tradice.

Janku, koho si z interpretů Žafestu ceníte nejvíc?
(rozpačitě) Těžko říct. My jsme rádi za každého, kdo přijede, a je tím, co dělá, zajímavý pro nás i pro návštěvníky Žafestu.

Půvabné, ale i na pohled drsné dívky ze Suicide Angels (sebevražední andělé), zatraktivní letošní Žafest o svá těla a také o benefici. Co ale vaše zapsané sdružení Békadilkoš? Využíváte výtěžku Žafestu, byť ne závratného, k dalším aktivitám sdružení?
Neočekáváme velké výdělky, budeme rádi, když se akce zaplatí. Ale když nějaké přebytky vzniknou, vždy je použijeme na nějaký nový koncept, na jinou akci. Třeba na 28. září na Václavskou pouť chystáme vlastní scénu, kde se odehraje vinařský košt a k tomu zas nějaké kapelky. Máme už domluveného výborného beat boxera a saxofonistu z Ameriky, je zajímavý.

Jak to bude s avizovaným „cestovatelským" divadlem? Vejde se vám do vstupného?
S hrou Poslední cesta Zikmunda a Hanzelky přijede divadelní spolek Sex Kulomets. To vše i s muzikou za vstupné na den 200 a na dva dny 300 korun.

ŽAFEST 2016, lesopark Osmička, LovosicePátek 12. srpna: 16:30 - 17:30 URAGGAN ANDREW & REGGAE ORTHODOX, reggae / Ústí; 18:00 - 19:00 ŠVINDL, punk-rock / Litoměřice; 19:30 - 20:30 KOHOUT PLAŠÍ SMRT, punk-crossover / Liberec; 21:00 - 22:00 APPLE JUICE, punk / Praha; 22:30 - 23:30 PLEXIS, punk-rock / Praha; 24:00 - 01:00 ZNOUZECTNOST, rock-punk / Plzeň; 01:00 afterparty
Sobota 13. srpna: 11:30 - 12:30 SEX KULOMETS Poslední cesta Zikmunda a Hanzelky, divadlo; 12:30 - 13:30 HOLY FANDA & THE REVERENDS, alternative / Praha; 14:00 - 15:00 PANKIX, indie-rock / Mnichovice; 15:30 - 16:30 LETY MIMO, rock-electronica / ČR; 17:00 - 18:00 EL GAUČO, world music-ska / Praha; 20:00 - 21:00 PSH, hip-hop / Praha; 21:30 - 23:00 JANANAS, classical music-pop / Holešovice; 23:30 - 00:30 NEVEREŠ Cocoman, Dr. Kary, Messenjah reggae / ČR; 01:00 - 02:00 ELECTRO SWING ALLSTARS. Electroswing & balkan Dj´s s živým saxofon & percuse
vstupné: den 200 Kč, dva dny 300 Kč

Autor: Radek Strnad

11.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 500 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt nutný předem telefonicky PP na 90 dnů, Pracovníci společnosti vykonávají značně fyzicky namáhavou práci výpis RT, odpovídající zdravotní stav , pomocné úklidové práce ve skladech, v potravinářském průmyslu ( zdravotní průkaz) dále v nemocničních objektech, úklid na stavbách ubytovnách dle zakázek, včetně 5* hotelech, ale i venkovních prostorách, práce včetně víkendů a svátků, nepravidelná pracovní doba v rozmezí od 5.00 do 24.00 s místem výkonu po celé Praze. V případě úklidů obchodních ploch možnost nočních směn. práce s chemickými přípravky POZOR alergie a pod. Přesná charakteristika práce dle konkrétních zakázek. Pracoviště: Kravsovo s.r.o. - praha, . Informace: Bilanyuk, +420 725 805 980.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 000 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel ZŠ - 2. stupeň, matematika, chemie, fyzika, ICT - možno ve spojení s dalšími předměty. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY:, -kvalifikační předpoklady dle zákona 563/2004 Sb. o pg. pracovnících v platném znění , -čistý výpis z rejstříku trestů, morální bezúhonnost, -kladný vztah k dětem a loajalita ke škole, -ochota podílet se na dalších školních i mimoškolních aktivitách, -aktivní přístup k práci, kreativita , -ochota učit se a realizovat nové věci – formy práce s dětmi apod., , Výborná dopravní dostupnost včetně Prahy. Přivítáme i absolventy, případně studenty dokončující studium. Nabízíme příjemné pracovní prostředí, vstřícný přístup a dobrý pracovní kolektiv.. Pracoviště: , . Informace: , .

Výroba - Výroba Nástrojař 22 000 Kč

Nástrojaři Nástrojař/ka, operátor/ka, programátor na CNC. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce: Jablonské nábřeží č.p. 305, 561 64 Jablonné nad Orlicí. Pracoviště: Isolit-bravo, spol. s r.o., Jablonské nábřeží, č.p. 305, 561 64 Jablonné nad Orlicí. Informace: Miloslav Žemlička, +420 724 081 025.

Gastronomie - Cukráře/ky 24 000 Kč

Do všech provozoven Ovocného Světozoru přijmeme na plný úvazek cukráře/ky.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 19.–20. května 2018

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Videosouhrn 19. května 2018

Slovanská epopej v Brně a proč už nepotřebujeme žádné další zákony: videa dne

Odhalování podzemního labyrintu a s pepřovým sprejem proti revizorům: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 17. května 2018.

AKTUALIZOVÁNO

Češi padli ve čtvrtfinále s USA. Sen o semifinále rozmetal Kane

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Šest let od poslední medaile, tři roky od posledního semifinále. Taková byla čísla před čtvrtfinále letošního mistrovství světa. A nelichotivá série českých hokejistů se opět prodloužila. Americký kapitán Kane ukázal svou extratřídu a poslal svůj tým mezi nejlepší čtyřku při výhře 3:2.

ON-LINE: Češi medaili z MS nepřivezou. Nezvládli čtvrtfinále s USA

Čeští hokejisté skončili na světovém šampionátu těsně před branami semifinále. Nad jejich síly byl v Dánsku ve čtvrtfinále výběr Spojených států vedený hvězdným Patrickem Kanem. Se zámořským celkem prohráli 2:3. Trenér Josef Jandač tak své působení u národního týmu ukončí bez medaile.

Čechmánkův soud, božstva z písku a pocta krásným Češkám: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 14. května 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT