Kostelní náměstí u OC Forum ožije v sobotu pěnivou slavností. „Již 4. ročník akce pro milovníky kvalitního piva, hudby, divadla a skvělé zábavy vůbec, pro široké spektrum návštěvníků a hlavně rodiny s dětmi, se zde odehraje od 9.00 do 22.00," řekl za pořadatele Hynek Verner.

Akce bude přehlídkou 24 malých a rodinných pivovarů, desítek kvalitních ležáků vařených dle tradičních receptur, zve na pestrý kulturní program, koncerty, divadla, soutěže, lidová řemesla, atrakce pro děti i dospělé a na laickou i odbornou degustaci.

Pivo-vítěz odborné degustace získá MÁZ ÚSTECKÉHO PIVNÍHO JARMARKU v kategoriích nejlepší světlý ležák, polotmavá a tmavá piva a speciální i ochucená piva. Laická cena je „MÁZ ÚSTECKÉHO DENÍKU", návštěvníci tak ohodnotí nejlepší tři pivovary. Anketní lístky otiskuje Ústecký deník, návštěvníci je vyplněné na pivním jarmarku odevzdají k vyhodnocení a slosování o dárkové poukazy restaurace Na rychtě.

Hvězdou programu je legenda Vladimír Mišík & ČDG. Zahrají i Fleret, Bonifanti (50 let na scéně), K. Kahovec, V. Sodoma, The Boom, Nejenjazz Band, Albis, Švejk & C. K. Šraml, Divadlo V Pytli, Divadlo Krabice, Divadlo Vysmáto, Panoptikum Maxe Fische. Akcí provází principál divadla V Pytli Petr Stolař.