VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

Jarní programy Podřipského muzea

Roudnice nad Labem - Podřipské muzeum chystá v jarních měsících pro veřejnost hned několik novinek. Na měsíc duben je v plánu otevření dvou nových výstav.

9.2.2014
SDÍLEJ:

Podřipské muzeum v Roudnici nad LabemFoto: archiv muzea

První, 2D výstava umístěná na schodišti bude věnována uměleckému ztvárnění motivu zahrad. Autorkou je roudnická rodačka a výtvarnice  Vladimíra Drahozalová, která ve svých dílech dokáže zachytit momenty kouzlení denní a noční přírody. Další novinkou bude otevření geologicko – paleontologické 3D výstavy „Nechme mluvit kameny", která přiblíží zkameněliny coby „otisky živé do neživé přírody" a zároveň poskytne informace o geologickém uspořádání našeho regionu.

K výstavě je naplánována i doprovodná přednáška geologa Petra Mužáka z českolipského muzea, odkud budou zapůjčeny vystavené exponáty. Rozšíření se dočká během jarních měsíců také stálá muzejní expozice, jejíž nová část se bude nacházet ve 2. patře muzea. Celý nově otevřený prostor je zaplněn nově nainstalovanými replikami nástěnných reliéfů a soch znázorňujících významné momenty starověkých dějin a prvky antické mytologie.

Přes veškerou snahu se již více informací ke starověkým dějinám na informační panely nepodařilo vtěsnat, proto jsou pro návštěvníky a školní mládež nachystány komentované prohlídky s muzejním archeologem, které se osvědčily u výstavy antických váz během léta na Lobkowiczkém zámku.

Tento výčet aktivit zahrnuje jen větší muzejní projekty, o kterých by měla být veřejnost včas informována. Ostatní programy týkající se například rukodělných aktivit či komentovaných prohlídek dalších výstav budou zveřejněny v kulturním přehledu a v plakátových vitrínách na Karlově Náměstí. Pokud se rozhodnete k jarní vycházce, budeme potěšeni, když vaše kroky zamíří i do Podřipského muzea.

Autor: Redakce

9.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 22.–23. září 2018

Plavání s policejními želízky a vrhání slaměného balíku v sukni: videa víkendu

Videosouhrn 19.–21. září 2018

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 17. září 2018.

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT