Letos se na plátně bratří Čadíků představí opět čtyři české filmy. Mezi ně se řadí nový Revival, Příběh Kmotra a koprodukční Kandidát. Kromě tří loňských premiérových snímků se diváci mohou těšit i na oblíbenou československou klasiku z roku 1980 Postřižiny.

Kinematograf bratří Čadíků se musel přizpůsobit novým technologiím. Nově vznikající filmy, se kterými biograf objíždí česká města a obce, se tvoří na digitální platformě a jejich získání na původním filmovém pásu je skoro nemožné.

„Letos už necestujeme s žádným filmovým pásem. Všechny filmy se budou na plátně promítat v digitální podobě. Dokonce i Postřižiny, které jsou speciálně upraveny," uvedl Josef Čadík.

Filmy pojízdného kinematografu se v Lovosicích představí od 25. do 28. července. Jejich promítání bude pokračovat v Ústí nad Labem, odkud se biograf přesune zpět do litoměřického regionu.

Maringotky bratří Čadíků navštíví Křešice na tři dny od 2. srpna, ve Štětí se zdrží čtyři dny od 5. do 8. srpna a po třech dnech víkendového promítání v Roudnici nad Labem se 11. srpna s Litoměřickem definitivně rozloučí.

V mnoha městech a obcích se stal biograf bratří Čadíků už tradicí, která je silně spjata s letními večery. Kinematograf při svých projekcích po celé České republice vybírá dobrovolné vstupné, které je každý rok věnováno na dobročinné účely. „Vybrané peníze poputují tento rok na nadaci Konto Bariéry," doplnil Čadík.

Nicole Krinková