Dost štěstí na kvalitní koncerty napříč ČR má space rocková čtyřka Lety Mimo. Hrála jako předkapela Wohnoutů i Michala Hrůzy, má vlastní koncerty a festivaly, třeba dnes u Loun.

V rozhovoru pro Deník za Lety Mimo odpovídal jejich kapelník Looky (baskytara, zpěv).

Parta z Bylo nás pět

Když zpíváte o bratrství spojeném krví, o čem to je?
To je o nás, co spolu jezdíme. Já říkám, jako že to je ta parta z Bylo nás pět. My čtyři hoši, co spolu chodíme, plus dívka, ta se o nás stará. A je to taky o našich holkách, který na nás čekají doma a my jim za to děkujeme.

Bývali jste trio, už nejste. Proč?
Dlouho jsme měli kamaráda Tomáše Břínka, který za mnou pořád chodil a ptal se: „Co kdybych vám hrál druhou kytaru?" Já na to, že asi náš kytarista Cvanc nebude chtít. Že jsme trio a jsme na to hrdí, jak nám to zní. Ale Cvanc řekl: „Dobrej nápad, vezmeme ho jako druhýho kytaristu, měla ho i Nirvana. Budeme dál trio a on bude hrát jen koncerty." Ale začal pro nás dělat hodně věcí, třeba i videoklip, osvědčil se a tak to zůstalo. Přijali jsme řidiče, manažerku a kytaristu a dostalo to grády! Teď se cítím hodně ve formě.

Jeli jste turné s Wohnouty a měsíc na to i s Hrůzou. Náhoda?
S Michalem se známe roky, jste z Turnova jako on. Měli jsme dohodnuto hodně věcí, ale žádná nedopadla. Až letos. Bylo to šťastný spojení, protože obě kapely měly vyprodáno.

Co je podle tebe největší slaďák z nového alba Válka světů?
Dobrá otázka. Tahle deska totiž není slaďáková, tedy na naše poměry. Já to mám teď tak, že ze světový situace jsem trošku rozhozenej, proto jsme album nazvali Válka světů. Zjistil jsem, že ty písničky jsou hodně pesimistický. Chtěl bych tam dát naději a vždycky tam nějaká i je…nebo alespoň humor. I slaďák tam je: Paranormální.

Love Story s UFO

Ta písnička je o ženě, že?
Já mám rád metafory, že neříkám přímo: „Mám tě rád". V podstatě je to vyznání lásky, ale o UFOunech. Unesou tě, vrtají ti do hlavy, propichují srdce a to je všechno metafora na vztah nebo zamilovanost.

Jsme jenom věci to je obžaloba konzumní společnosti, že?
A to je možná druhej slaďák.