Díky podpoře grantu MK ČR „Knihovna 21. století" jsme mohli připravit všechny plánované akce. Děti se zapojily do literární, výtvarné a recitační soutěže, zároveň budou hlavními návštěvníky výstavy Poklady z půdy, která se uskuteční na sále knihovny od 12. do 17. května 2014. A na co se návštěvníci mohou těšit? Připraveny jsou různé věci denní potřeby, které se používaly v kuchyni, dále hračky, kočárky, přístroje a nástroje, háčkované a vyšívané oděvní doplňky, záclony, ubrusy, ale také staré fotografie nebo knihy. Od starších lidí máme zapůjčeny velmi zajímavé exponáty na výstavu.

Slavnostní vernisáž proběhne v pondělí 12. května od patnácti hodin. V kulturním programu zazpívají děti z pěveckého sboru Cvrčci a hudebníci ze sdružení Staročeští heligonkáři. Výstava bude otevřena od devíti do sedmnácti hodin. Pro školy máme připravené vzdělávací programy v dětském oddělení, včetně čtvrteční tvořivé dílny. Doprovodný program je nutný objednat předem  – L. Derinková, info@mk-roudnice.cz nebo na tel. čísle 416837301.

Ve čtvrtek 15. května od sedmnácti hodin proběhne v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem slavnostní vyhodnocení recitační, výtvarné a literární soutěže. Nejlepší soutěžící představí své práce a po zásluze budou odměněni. Na tuto akci zveme všechny soutěžící a jejich rodiče, aby viděli, jak šikovné mají ratolesti. Pro dobrou náladu pěvecký sbor Cvrčci zapěje několik lidových písní.

Lenka Ječná